G-925040
Haber Detayı
07 Aralık 2016 - Çarşamba 13:52 Bu haber 1951 kez okundu
 
17 BİN ÖĞRENCİYE HİZMET VERİYORUZ
Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) İzmir Bölge Müdürü Yakup Karaca, FETÖ'nün yurtları sebebiyle kapatılan yurtlar yerine KYK’ya ait yurt sayısını arttırmakta önceki yıllardan daha fazla çalışmamız gerekmektedir” dedi.
EĞİTİM Haberi
17 BİN ÖĞRENCİYE HİZMET VERİYORUZ

 

Şuan 17 bin öğrenciye hizmet verdiklerini belirten Karaca bu sayıyı 35 bine çıkarmayı planladıklarının altını çizdi. Karaca, “Bunun için bizde yollara düştük İzmir'in her ilçesine yurt yaptırabilmek için gerekli çalışmaları yapmaktayız” dedi. Şuan Bayındır da büyük bir eksik vardı onun yapımını tamamlayarak bu yıl hizmete hazır hale getirdik. Torbalı belediye başkanımız Sayın Adnan Yaşar Ölmez bey ile de görüşmelerimizi yaptık protokollerimizi bu yıl sonunda gerçekleştirerek seneye Allah'ın izniyle güzel bir KYK yurdu yapacağız. Selçuk'ta yer araması çalışmalarımız devam etmektedir. Yurtlarımızda öğrencilerimi birebir görüşmeler yaparak öğrencilerimizin isteklerine önem verecek şekilde idari güzel kadrolara sahibim” dedi.

HÜKÜMET BÜYÜK DESTEK VERİYOR

Kurum çalışmaları hakkında açıklamalarda bulunan Karaca, İzmir'deki yurtlarda 17 bin öğrenciye hizmet verildiğini kaydetti. Karaca, Bütçe sıkıntılarının olmadığını ve hükümetten büyük destek gördüklerini ifade ederek, 17 bin öğrencilik kapasiteyi 35 bine çıkartacaklarını söyledi. Karaca,  "Amacımız geleceğimiz olan genç öğrencilerimize her türlü konforu sunarak başarılı olmalarını sağlamak. Türkiye genelinde bölge müdürlükleri il müdürlüklerine dönüştürüldü. İl müdürlüğü olarak İzmir'de şu an 18 yurda ulaştık. Çalışmalarımız yatırımlarımız devam ediyor. Kredi Yurtlar Kurumu olarak Ege'nin öğrenci köyüne talibiz. Daha çok öğrenciye hizmet götürmenin arayışları içindeyiz. Bu konuyla ilgili kurum olarak yatırımlarımız devam ediyor” dedi.

7’DEN 11’E ULAŞTIK

Karaca, “Görevi devraldığımızda oransal olarak yüzde 7'lerde seyreden kapasitemizi yüzde 11'lere çıkardık. Yeni hedefimiz bunu yüzde 15-20'lere taşımak. Hedeflerimize ulaşma konusunda kısa sürede önemli başarılar sağladık. Biz devletiz özellerden bir adım önde ve örnek olmak durumundayız. Sunduğumuz imkanlar ve fırsatlar ile öğrencilerimize sadece barınma değil, her türlü sosyal imkanları da sunmaya gayret ediyoruz. 3 TL'ye sabah kahvaltısı, 6 buçuk TL'ye de  akşam yemeği veriyoruz. Odalarımızı üçer kişilik standartlara dönüştürüyoruz. Odalarımızda ücretsiz internet,  çamaşır makinesi, buzdolabı, banyosu içinde tüm çağdaş yaşam koşullarına sahip. Öğrencinin dilini iyi anlıyoruz. Öğrencilerimizle İyi iletişim ve diyalog kurarak sorunlarına çözüm üretiyoruz. Ülkemizin geleceği olan öğrencilerimize her daim sahip çıkacağız" dedi.

Kaynak: (ESH) - Ege'de Son Haber Editör:
Etiketler: 17, BİN, ÖĞRENCİYE, HİZMET, VERİYORUZ,
Yorumlar
Haber Yazılımı sanalbasin.com üyesidir