G-925040
Haber Detayı
04 Nisan 2017 - Salı 10:48 Bu haber 1160 kez okundu
 
Attila İlhan Şiir Ödülü Bu Yıl 3. Kez Düzenleniyor
Karşıyaka Belediyesinin geleneksel Attila İlhan Şiir Ödülünün, bu yıl üçüncü düzenleneceği, yoğun katılımın olduğu yarışmanın başvurularının 14 Nisan’da sona ereceği bildirildi.
- Haberi
 Attila İlhan Şiir Ödülü Bu Yıl 3. Kez Düzenleniyor

Karşıyaka Belediyesi, usta şair Attila İlhan anısına ilk kez 2015 yılında düzenlediği şiir yarışmasını geleneksel hale getirdi. Bu yıl üçüncü kez verilecek ‘Attila İlhan Şiir Ödülü’ için kısa sürede 100’ün üzerinde başvuru yapıldı. Yayına hazır kitap dosyası ile katılma şartı olan yarışmaya 14 Nisan’a kadar müracaat edilebileceği, başvuruların elden, posta ya da kargoyla, Karşıyaka Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğüne iletileceği kaydedildi. 
Edebiyat dünyasının önemli isimlerinden Ataol Behramoğlu, Hüseyin Yurttaş, Hidayet Karakuş, Ünal Ersözlü, Tuğrul Keskin ve Attila İlhan'ın ailesi adına Kerem Alışık’tan oluşan jüri, 22 Mayıs’ta toplanarak seçimini yapacak. Ödüle değer görülen yapıt, Karşıyaka Belediyesi tarafından bin adet bastırılacak. Kitaplar, Attila İlhan’ın doğum yıl dönümü olan 15 Haziran’da düzenlenecek ödül töreninde konuklara dağıtılacak. Bostanlı Suat Taşer Açıkhava Tiyatrosundaki törende, ödülün sahibine 6 bin TL ile plaket de takdim edilecek. Yarışma ve katılım koşullarına ilişkin de bilgilerin, www.karsiyaka.bel.tr adresinden alınabileceği belirtildi. 
Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, Attila İlhan'ın önemine dikkat çekerek, "Karşıyakamızda büyümüş ve Türkiye’nin aydınlanma mücadelesine katkı sunmuş çok önemli bir değerimizdir. Edebiyatımızın, düşünce ve sanat dünyasının ölümsüz kaptanını, bu yıl da ‘Attila İlhan Şiir Ödülü’ etkinliğimizle anacak olmaktan gurur ve mutluluk duyuyoruz. Geleneksel hale getirdiğimiz yarışmayla, yeni şairlerin ve eserlerin sanat dünyasında adını duyurmasına katkı sağlamaya da devam edeceğiz" dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: , Attila, İlhan, Şiir, Ödülü, Bu, Yıl, 3., Kez, Düzenleniyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı sanalbasin.com üyesidir