G-925040
Haber Detayı
05 Nisan 2017 - Çarşamba 09:17 Bu haber 1515 kez okundu
 
Bakan Kılıç Kordon’u Gezdi, Vatandaşla Buluştu
İzmir’e gelen Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, İl Emniyet Müdürlüğü ziyareti sonrası Kordon’u gezdi, Kıbrıs Şehitleri Caddesi’nde vatandaşlarla sohbet etti.
- Haberi
Bakan Kılıç Kordon’u Gezdi, Vatandaşla Buluştu

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, İzmir ziyareti kapsamında İzmir İl Emniyet Müdürü Hüseyin Aşkın’ı ziyaret etti. Kılıç’ın bir sonraki durağı İzmir Kordon oldu. Beraberinde AK Parti İzmir Milletvekilleri Hamza Dağ ve Mahmut Atilla Kaya, AK Parti İzmir İl Başkanı Bülent Delican ile AK Parti Konak İlçe Başkanı Temel Yıldırım ile birlikte vatandaşlarla sohbet eden Bakan Kılıç, “Burası İzmir değil mi, düşmanlarının denize döküldüğü yer. Vatan evlatlarının değil” dedi. 
Kılıç bir önceki programında, CHP Konya Milletvekili Hüsnü Bozkurt'un tepki çeken sözlerini hatırlatarak, "Dün duyduk ki birileri ne demiş, eğer 16 Nisan'da 'evet' çıkarsa İzmir'den denize dökeceklermiş. Birincisi bunu söyleyen milletvekili, milletvekili yeterliliğini yitirmiştir, istifa etsin. İzmir'de kim denize döküldü? Bizim istiklal ve istikbal mücadelesinde Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün başlatmış olduğu o mücadelede, milletin arkasında kenetlenmiş olduğu mücadelede, İzmir'de kimler denize döküldü? Bu ülkenin, Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin kurulmasını engellemek, bu milletin geleceğini karartmak isteyenler İzmir'den denize döküldü. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları değil. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ülkesinin geleceği konusunda fikir sahibidirler ve bu fikirlerini de hür bir şekilde açıkça dile getirme hakkına sahiptirler. Sandıktan çıkacak sonuç da milli iradenin yansımasıdır. Demokrasilerde halkın sözünün üzerine söz olmaz" diye konuştu.


Bakan Kılıç, daha sonra Kıbrıs Şehitleri Caddesi’nde çay içerken, kafede bulunan bir kadın vatandaşın sandalyeye oturmasına da yardımcı oldu. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Bakan, Kılıç, Kordon’u, Gezdi,, Vatandaşla, Buluştu,
Yorumlar
Haber Yazılımı sanalbasin.com üyesidir