G-925040
Haber Detayı
24 Mart 2017 - Cuma 11:10 Bu haber 1371 kez okundu
 
Bakan Özlü, Menemenli Sanayici Ve İş Adamlarıyla Buluştu
Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, İzmir’in Menemen sanayici ve iş adamlarıyla bir araya geldi.
- Haberi
Bakan Özlü, Menemenli Sanayici Ve İş Adamlarıyla Buluştu

Bakan Özlü, Menemen Ticaret Odasını ziyaret etti. Ziyarette Menemen Ticaret Odası Başkanı Yılmaz Güral, bölge hakkında bilgi vererek eksikler için bakandan yardım istedi, projeler konusunda bilgi verdi.
Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, yaptığı konuşmada, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Sizlerin yaptığınız yatırım, üretim ticaret ve ihracat, oluşturduğunuz katma değer ve istihdam bizim için çok önemlidir. Ekonominin gerçek aktörleri, gerçek kahramanları sizlersiniz. Menemen’de bir Plastik İhtisas OSB kurulduğu için plastik sektöründen bir örnek vermek istiyorum. Küçük bir parantez açarak, henüz 2 fabrikada üretim yapılan bu bölgede tüm parsellerde üretime geçildiğinde bin 500 kişiye istihdam sağlamasını beklediğimizi de ayrıca ifade ediyorum. Plastik bizim başarılı olduğumuz ve dış ticaret fazlası verdiğimiz bir sektör. Sadece plastik sektöründe değil, sadece imalat sanayinde de değil, bütün sektörlerde, bütün ekonomik faaliyet alanlarında Ar-Ge, tasarım ve markalaşma yoluyla işimizi daha değerli hale getirmeliyiz” dedi.
Referanduma değine Bakan Özlü, “Referandumdan çıkacak olan evet kararı, ekonomimizde adeta bir doping etkisi yapacaktır. Çünkü ekonomi çevrelerinin en büyük ihtiyacı istikrardır. Yatırımcıların bir ülkede aradığı ilk kriterler istikrar, demokrasi ve adil, hızlı, iyi çalışan bir hukuk sistemidir. Eğer bu kriterler sağlanmıyorsa, diğer kriterlere kimse bakmıyor. İşte anayasa değişikliği, bu üç konuda, ülkemize çok önemli artılar kazandıracak” diye konuştu .
Konuşmalar sonunda Menemen Ticaret Odası Başkanı Yılmaz Güral, Bakan Özlü'ye vazo ve sepet hediye etti.
Ziyarette AK Parti İlçe Başkanı Mithat Çetin, İzmir Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ercan Korkmaz, AK Parti Milletvekili Necip Kalkan, AK Parti İzmir başkan yardımcıları da hazır bulundu. Ziyaretin ardından Bakan Özlü ve beraberindeki heyet İzmir'e hareket etti.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Bakan, Özlü,, Menemenli, Sanayici, Ve, İş, Adamlarıyla, Buluştu,
Yorumlar
Haber Yazılımı sanalbasin.com üyesidir