G-925040
Haber Detayı
23 Eylül 2016 - Cuma 11:59 Bu haber 1595 kez okundu
 
Başkan Delican:
AK Parti İzmir İl Başkanı Bülent Delican, Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki'nin bol müjdeli İzmir ziyaretinin ardından değerlendirme yaptı. Açıklamasında, İzmir'e verdikleri sözlerin arkasında olduklarını vurgulayan Başkan Delican, İzmir'in sorunlarını bildiklerini ve Hükümetin tasarrufunda ne varsa bir bir hayata geçirdiklerini belirtti.
SİYASET Haberi
Başkan Delican:

Kentsel dönüşümden, Büyük Körfez projesine; arıtma tesisinden turizm yatırımlarına kadar pek çok konuda önemli adımlar atıldığına dikkat çeken AK Parti İzmir İl Başkanı Bülent Delican, Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki'nin bol müjdeli İzmir ziyaretinin ardından değerlendirme yaptı. Delican, İzmir'in hakkını alması konusunda yoğun bir gayret içinde olduklarını söyleyerek, “İzmir için ‘gözbebeğimiz ve öncü kent’ diyoruz. Bunu öylesine söylemiyoruz. Potansiyelini biliyoruz, ihtiyaçlarını biliyoruz. Sözlerimizin arkasındayız. Bakanlarımızın bir ayağı İzmir'de. Geçtiğimiz gün de Çevre ve Şehircilik Bakanımız Mehmet Özhaseki şehrimize gelerek önemli müjdeler verdi. Yine sözümüzün eriyiz” dedi.
“Her Daim Hazır Askeriz”
İzmir'in geleceği için can damarı niteliğinde olan kentsel dönüşüm ve Büyük Körfez projesine ilişkin önemli somut adımların atıldığını ve bu konuda Bakan Özhaseki'nin de İzmirlilere ve Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'na müjdeler verdiğini kaydeden Başkan Delican, "Biz, İzmir'in önündeki engellerin kalkması ve gelişmesi için her daim hazır askeriz. Çalışıyoruz. Tartışma ve atışma eksenli bir hizmet yarışının hiçbir zaman yanlısı olmadık. Bakın; ÇED raporu imzalandı, Karabağlar Cennetçeşme'deki kentsel dönüşüm projesi için düğmeye basıldı. Kronik bir sorun haline gelen katı atık tesisi meselesinin önünü açtık. Tabiri caizse İzmir'in, İzmir halkının çocuklarına daha yaşanır bir kent bırakmak için gerekli olan tüm can damarlarına kanı pompalıyoruz" diye konuştu.


“Gerekli Adımlar Atılıyor”
İzmir'in köy kenti olmaktan kurtulması gerektiğini belirten AK Parti İzmir İl Başkanı Bülent Delican, bir diğer önemli konunun da turizm olduğunu ve İzmir için bu denli önemli ve katma değer taşıyan bir sektörün önünü açmak için de gerekli adımların atıldığını söyledi. Delican, yerel idareler ve sivil toplum kuruluşları tarafından kentin yararına üretilen her projenin itici gücü olacaklarını ifade etti.
“İzmir'in Şansı”
Ülkenin olağanüstü bir süreçten geçtiğini hatırlatan AK Parti İl Başkanı Delican, sözlerini şöyle sürdürdü: "Darbeye ‘dur’ dedik. Hainle, kumpasçıyı içimizden söküp atmanın mücadelesini veriyoruz. Tarihi bir dönemden geçiyor ve tarihi adımlar atıyoruz. İzmir böylesi bir dönemin de lokomotif gücü, özel bir şehir. Bir yandan da, hizmet üretmeye, halkımızın her türlü sıkıntı ve beklentisine cevap vermeye çalışıyoruz. İzmirlinin bir şansı var ki; Başbakanımız kendilerinin vekili. İzmir, kendilerini ayrımsız kucaklayan, memleketimiz için, İzmir için devletin ve hükümetin tüm kademelerini seferber ederek gece gündüz çalışan bir Başbakan'a sahip." Delican, genel başkanlık ve bakanlık düzeyinde İzmir ziyaretlerinin ortalama haftada bir olduğunu belirterek Hükümetin İzmir'e verdiği önemin özel oluşuna da dikkat çekti.
“Mağduriyetlere Hassasiyet”
Yaşanan sıkıntılı sürecin büyük bir dirayetle göğüslendiğini vurgulayan Başkan Delican, şöyle devam etti: “Vatandaşlarımızın, esnaftan, işçiye her kesimin sürece ilişkin mağduriyetleri Hükümetimiz tarafından hassasiyetle ele alınıyor ve gereken yapılıyor. Vergi borcundan SGK borcuna, kredi kartları yapılandırılmasına kadar pek çok meselede kolaylıklar sağlanıyor. Teröre alet edilmeye kalkışıldığı için kapatılan eğitim kurumları nedeniyle mağduriyet yaşanmaması için hızla kararlar alınıyor. Kuruyu yaştan ayırt edecek ara formüller üretiliyor. Biliyorum ki; vatandaşlarımız tüm bu çabaları görüyor. Birlik ve beraberlik içinde atlatamayacağımız hiç bir zorluk olamaz. AK Parti İzmir İl Teşkilatı da; milli birliğimiz, ülkemiz ve şehrimizin refahı için gece gündüz iş başında ve takiptedir. Gözümüz gelecek güzel yarınlardadır, bütün uğraşımız bunun tesisi içindir.”

Kaynak: Editör:
Etiketler: Başkan, Delican:, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı sanalbasin.com üyesidir