G-925040
Haber Detayı
15 Ağustos 2017 - Salı 09:52 Bu haber 1236 kez okundu
 
Başkan Kocaoğlu'ndan Başkan Acar'a: "Bu acele niye?"
İzmir'in Aliağa ilçesi Çaltıdere'de bölgesindeki yaklaşık 600 dönümlük arazisinin apar topar satılmaya kalkışılmasına bir anlam veremediğini ifade eden İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Kocaoğlu, Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar'a, "Biz bu araziyi satın alarak rekreasyon alanı haline getireceğimizi söyledik. Peki bu acele niye? Gerçekten anlamakta zorlanıyoruz. Bu telaşın nedeni nedir?" diye sordu.
- Haberi
 Başkan Kocaoğlu'ndan Başkan Acar'a:

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Aliağa ilçesi Çaltıdere bölgesindeki 600 dönümlük arazisin satılmasıyla ilgili konuştu. Kocaoğlu, Çaltıdere arazisini satın alarak Aliağa halkının nefes alacağı bir rekreasyon alanı olarak hizmetine sunmak noktasında kararlı olduklarını açıkladı. Aliağa Belediyesinin 'rekreasyon alanı yapacağız' isteğiyle söz konusu arazide 5 binlik planları yaptıklarını kaydeden Başkan Kocaoğlu, "Binlik planların büyükşehir meclisinde görüşüldüğü şu süreçte bu arazinin apar topar satılmaya kalkışılması bizi hem üzdü, hem de düşündürdü. Bu acele niye? Bu telaşın nedeni nedir? Gerçekten anlamakta zorlanıyoruz" diyerek bu durumu Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar'a sordu.

"Biz o araziyi almaya karar verdik. Bu kararımızı meclisimize sunacağız"
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı sözlerini şöyle sürdürdü?
"Bu nadide arazi Aliağa Belediyesi uhdesinde kalmayacaksa, biz alalım ve rekreasyon alanı yapalım, Aliağalı hemşehrilerimizin hizmetine sunalım istedik. Başka da bir amaç ve niyetimiz yoktur; ama üzülerek görüyoruz ki, sayın belediye başkanı, bizim bu iyi niyetli ve tamamen Aliağa halkının geleceğini düşünerek attığımız adımlara, hiç bir şekilde anlamlandıramadığımız karşılıklar vermektedir. Hele pazartesi günü (bugün) mesai saati bitimine kadar karar verilmesini istemesi ve meclisten satış kararı çıkmayan arazi için parasının yatırılması için hesap numarası vermesini gerçekten yadırgadığımı söylemeliyim. Biz o araziyi almaya karar verdik. Bu kararımızı meclisimize sunacağız. Siz de meclisinizden geçirirsiniz ve tapu işlemleri devam eder. Mülkiyeti aldığımızda da, bir daha satmamak üzere rekreasyon alanı haline getiririz. Niyetimiz sadece budur. Bunun altında herhangi bir şey aramak ve tamamiyle kamunun malını korumak için yaptığımız açıklamanın farklı şekilde yorumlanması ve saptırılması, hiç bir açıdan yakışık almamıştır. Biz konuyu bu ay ki meclisimizin gündemine alacağız ve talep edeceğiz."

Kaynak: Editör:
Etiketler: , Başkan, Kocaoğlu'ndan, Başkan, Acar'a:, "Bu, acele, niye?",
Yorumlar
Haber Yazılımı sanalbasin.com üyesidir