G-925040
Haber Detayı
10 Nisan 2018 - Salı 15:33 Bu haber 1166 kez okundu
 
Bayraklı Belediye Tiyatrosu yeni oyunla sahnede
Bayraklı Belediyesi Tiyatrosu Yılmaz Erdoğan’ın yazdığı “Kadınlık bizde kalsın” adlı oyun ile seyirci karşısına çıktı.
- Haberi
Bayraklı Belediye Tiyatrosu yeni oyunla sahnede

Bugüne kadar binlerce kez sergilenen oyuna Bayraklılı sanatseverler büyük ilgi gösterdi. 
Bayraklı Belediyesi tarafından kısa süre önce kurulan ve performanslarıyla beğeni kazanan belediye tiyatrosu Yılmaz Erdoğan’ın yazdığı “Kadınlık bizde kalsın” oyununu sahneledi. Bu sezon “Savaşa karşı kabare” ve “Kuvayı Milliye Destanı” oyunlarının ardından Bayraklı Belediye Tiyatrosu’nun sergilediği 3. tiyatro eseri olan oyun, izleyenlerden tam not aldı. Oyunun ilk gösterimine Bayraklılı sanatseverler yoğun ilgi gösterdi. Mayıs ayının ikinci haftasına kadar her Cumartesi saat 20.00’da seyirci ile buluşacak oyun, Bayraklı Belediyesi Osmangazi Hizmet Binasında sahnelenecek. Adem ile Havva’dan günümüz Türkiyesine kadar kadın ile erkek arasındaki haksız rekabeti, ezen ezilen ilişkisini anlatan oyunun yönetmenliğini Kerem Yalçın üstlenirken, yardımcılığını ise Aslı Yalçın yapıyor. 
Herkesi tiyatro gösterilerini izlemeye davet eden yönetmen Kerem Yalçın, “Oyunumuzda insanlığın başlangıcından itibaren süre gelen kadın-erkek arasındaki mücadeleye ironik bir pencereden bakarak, bu süreci seyircilerimize sunuyoruz. Eğlenceli ve bir o kadar da düşündürücü oyunumuza herkesi bekliyoruz. Tiyatro hayattır; hayatı kaçırmayın” dedi. 

Girişler ücretsiz 
Oyuncu kadrosunu Berkan Kısabacak, Ayşe Gencer Ergün, Mert Bulut, Eylül Yücel, Yasin Sağkal, Kurtuluş Akın, Özlem Vatan Ergun, Aslı Kökpınar, Feyza Sönmez, Oğuzhan 
Danyıldız, Oğuz Sabancı, Emine Gül Sülüner, Hilal Vitaş ve Gülcan Uyanık’ın oluşturduğu oyunun girişleri ücretsiz olacak. Gösterinin davetiyeleri Bayraklı Belediyesi Osmangazi Hizmet Binasından temin edilebilecek. 
 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Bayraklı, Belediye, Tiyatrosu, yeni, oyunla, sahnede,
Yorumlar
Haber Yazılımı sanalbasin.com üyesidir