G-925040
Haber Detayı
10 Nisan 2017 - Pazartesi 14:56 Bu haber 1395 kez okundu
 
Bisikletçiler Kalp Sağlığı İçin Pedallara Bastı
İzmir’in Bergama ilçesinde, Kalp Sağlığı Haftası nedeniyle farkındalık oluşturmak için bisiklet turu düzenleyen 38 bisikletçi, pedallara kalp sağlığı için bastı.
- Haberi
Bisikletçiler Kalp Sağlığı İçin Pedallara Bastı

Bergama ilçesinde, Kalp Sağlığı Haftası nedeniyle anlamlı bir etkinlik gerçekleştirildi. Bisikletliler Derneği Bergama Temsilciliği, Pergamon Bisiklet Kulübü ile Türk Kalp Vakfı tarafından düzenlenen etkinliğe, Bergamalı 38 bisikletçi katıldı. Bayraklı parktan başlayan etkinlikte, ilk önce Cumhuriyet Meydanına gelindi. Burada etkinliğin amacı ile ilgili bir açıklama yapıldı. Kulüp üyesi Yusuf Sarı tarafından yapılan açıklamada, "Bugün Kalp Sağlığı Haftası nedeniyle farkındalık oluşturmak ve kalp sağlığına dikkat çekmek için bu etkinliği düzenledik. Vatandaşlarımızın bisikletli yaşamı, bisiklet ulaşımını tercih etmeleri kalp ve damar sağlığı için çok önemli. Buna dikkat çekmek için buradayız ve herkesi bisiklet kullanmaya davet ediyoruz" dedi.
Daha sonra bisikletçiler Paşaköy Mahallesine gitti. Paşaköy’de, çocuklara kalp şeklinde balonlar dağıtıldı. Paşaköy’de ki doğa gezisi ardından etkinlik Cumhuriyet Meydanında sona erdi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Bisikletçiler, Kalp, Sağlığı, İçin, Pedallara, Bastı,
Yorumlar
Haber Yazılımı sanalbasin.com üyesidir