G-925040
Haber Detayı
27 Mart 2017 - Pazartesi 11:20 Bu haber 1487 kez okundu
 
Bu Camide 4 Aydır Ezan Okunmuyor
İmam ağaçtan düştü, camide 4 aydır namaz kılınmıyor.
- Haberi
Bu Camide 4 Aydır Ezan Okunmuyor

İzmir'in Torbalı ilçesindeki Karaot Mahallesinde bulunan tek caminin imamı zeytin ağacından düşerek ağır yaralandı. Dört aydır tedavi gören imamın yerine başka bir imam gönderilmezken, mahallede 4 aydır ezan okunmuyor. 
Torbalı ilçesine bağlı Karaot Mahallesindeki camide görevli imam Şaban Özlük, zeytin ağacından talihsiz bir şekilde düşerek ağır yaralandı. İmamın düşmesiyle omuriliğinde zedelenme meydana gelirken, imam ezan okuyamaz duruma geldi. Mahallede yaklaşık 4 aydır ezan okunmazken, talihsiz olayın üzerinden aylar geçmesine rağmen hiçbir yetkili görevlendirilmedi. Mahallede yaşayan vatandaşlar ise konuyu Torbalı İlçe Müftülüğüne bildirdi ancak herhangi bir sonuç alınmadı. Namazlarını camide kılamayan köylülerse, Cuma günleri yakın mahallelere gitmek zorunda kaldı.

"Onlarca kişi mağdur"
Vatandaşlar, 14 yıllık imam yerine geçici bir görevlinin atanmasını istediklerini ifade ederek, cemaat arasında yer alan Cevdet Önder ise şöyle konuştu:
"Yıl olmuş 2017 halen çağ dışı sorunları çözemiyoruz. 4 aydır ezan sesi duyamadık. Köyümüzdeki vatandaşlar her defasında şikayetini bildiriyor fakat dönüp bakan yok. Bizim bir şey öğretmemize gerek yok. Buradaki sorunu bir an önce çözmesi gerek. Onlarca kişi mağdur” şeklinde konuştu.
Öte yandan, konuyla ilgili ise Torbalı İlçe Müftülüğü yetkilileri herhangi bir bilgi vermedi. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Bu, Camide, 4, Aydır, Ezan, Okunmuyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı sanalbasin.com üyesidir