G-925040
Haber Detayı
13 Mart 2018 - Salı 13:27 Bu haber 722 kez okundu
 
Bucalı kadınlar Nutuk okudu
Bucalı kadınlar İstiklal Marşımızın kabulünün 97. yıldönümünde ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ölümsüz eseri Nutuk’u okudu. Buca Belediyesi etkinliğe katılan tüm davetlilere Nutuk dağıttı.
- Haberi
Bucalı kadınlar Nutuk okudu

Geçtiğimiz günlerde Afrin’deki Türk askerleri için kan bağışı kampanyası başlatan Cumhuriyet Kadınları Derneği bu kez de İstiklal Marşı’nın kabul gününde bir araya geldi. “Cumhuriyet kadınları Nutuk okuyor” başlıklı etkinlik Buca Belediyesi Kültür ve Sanat Merkezinde düzenlendi. Buca Belediyesi ile Buca Cumhuriyet Kadınları Derneği’nin ortaklaşa düzenlediği etkinlikte kadınlar İstiklal Marşını ve cumhuriyetin kuruluş hikayesini ulu önder Atatürk’ün kaleminden anlatan Nutuk kitabını okudu. Etkinliğe Buca Belediye Başkanı Yardımcısı Murat Işık, Cumhuriyet Kadınları Derneği Buca Şube Başkanı Münevver Güleç ve çok sayıda kadın katıldı. 
Nutuk’tan bölümlerin okunduğu etkinlikte, Nutuk'un önemine vurgu yapıldı. Cumhuriyet Kadınları Derneği Buca Şube Başkanı Münevver Güleç, Nutuk’un ve İstiklal Marşı’nın Türk milleti için bir yol haritası ve başucu eserleri olduğunu söyledi. Konuşmasında, geçtiğimiz günlerde Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina’yı makamında ziyaret ettiklerini de aktaran Güleç, cumhuriyete bağlılığı ve kadınlara olan desteği nedeniyle teşekkür etti. 
Etkinliğin sonunda tüm kadınlarına Buca Belediyesi tarafından Nutuk dağıtıldı. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Bucalı, kadınlar, Nutuk, okudu,
Yorumlar
Haber Yazılımı sanalbasin.com üyesidir