G-925040
Haber Detayı
30 Mayıs 2017 - Salı 11:53 Bu haber 1967 kez okundu
 
Çeşme Belediyespor Başarıya Doymuyor
İzmir'de, Çeşme Belediyespor U-12 ve U-19 takımları lig maçlarının bitmesine birer maç kalmasına rağmen şampiyonluklarını ilan ederken, plaj voleybolu oyuncuları da Ege Bölge ikincisi olarak Kulüplerarası Türkiye Şampiyonasına katılma hakkı elde etti.
SPOR Haberi
Çeşme Belediyespor Başarıya Doymuyor

Çeşme Belediyespor'un alt yapı takımları olan U-12 takımını çalıştıran Hakan Kara ve U-19 takımını çalıştıran Mesut Erşahin'in başarılı yönetimi, takıma yansıdı. Her iki takım da, maçlarının bitmesine birer hafta kalmasına rağmen şampiyonluklarını ilan etti.
Öte yandan Çeşme Belediyespor Plaj Voleybolu takımının oyuncuları Öznur İssi ve Sude Cenger, 6 Mayıs tarihinde başlayan turnuvada başarılı oyunlar çıkararak 28 Mayıs'taki son maçlarında Ege Bölge ikincisi olmayı başardı. Derya Arıç'ın çalıştırdığı Plaj Voleybol takımı, 30 Haziran - 2 Temmuz tarihleri arasında Sinop'ta yapılacak Kulüplerarası Türkiye Şampiyonasına katılma hakkı elde etti. Öte yandan, Çeşme Belediyespor Satranç Takımının da, Türkiye Satranç Liginde oynayarak Çeşme'yi temsil edeceği ifade edildi. 
Çeşme Belediyespor Kulübünün Başkanı Şerif Gün, başarılardan duyduğu memnuniyetini ifade etti. Öncelikle Çeşme Belediyespor'un kurumsallaşmasına önem verdiklerini vurgulayan Kulüp Başkanı Gün, "Kulübü sağlıklı bir yapıya oturtmaya çalışıyoruz. Tabi ki ardı ardına gelen başarılar bizi daha da heveslendiriyor. Bir anda gelen sonuçlar değil bunlar. Bizden önceki yönetimin de, antrenörlerin de, çalışan arkadaşlarımızın da büyük katkıları var. Hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Alt yapıdaki bütün branşlardaki tabanı genişletmeye çalışıyoruz. Maalesef okullarımıza yeterli düzeyde giremedik. Okullarımız halen bir direnç içerisinde. Okulları da katıp, tabanda sporu daha da yaygınlaştırırsak bu başarılar daha fazlasıyla gelir. Biz daha çok gencin spor yapmasından yanayız. Bütün branşlarda istedikleri, özledikleri, becerdikleri her branşta spor yapmalarını istiyoruz" diye konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Çeşme, Belediyespor, Başarıya, Doymuyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı sanalbasin.com üyesidir