G-925040
Haber Detayı
22 Eylül 2016 - Perşembe 13:12 Bu haber 1269 kez okundu
 
CHP’li Bayır'dan Öğrencilere Burs
CHP İzmir Milletvekili Tacettin Bayır, aldığı vekil maaşıyla kız öğrencilere burs veriyor. 15 aydır aldığı maaşın tamamıyla özellikle kız öğrencilere sağladığı burslarla yardımcı olan vekil, “Ticaretle uğraşırken de çok burs verirdim. Onlar çoktan mezun oldu, hala ararlar. Geçen yıl mezun olan kızlarımız da telefonla aradılar, mesaj attılar. Onların hayata tutunduğunu görmek en büyük mutluluk…” dedi.
DİĞER Haberi
CHP’li Bayır'dan Öğrencilere Burs

Vekil maaşını 15 aydan bu yana  üniversitede okuyan kız öğrencilere burs olarak veren CHP İzmir Milletvekili Tacettin Bayır, geçen yıl mezun olan 20 öğrenci yerine, yenilerini belirledi. 20 kişilik burs için 126 öğrenci başvurdu. Burslarla bire bir ilgilenen Bayır'ın eşi CHP Parti eğitmeni Tülay Bayır, özellikle anne ve babaları ayrı olan öğrencilere öncelik verildiğini söyledi. Ayrıca şehir dışında tıp fakültesi okuyan kızların bursunun daha yüksek olduğunu vurguladı. 

BU TOPLUMUN OMURGASI KADINDIR

Tacettin Bayır, milletvekili maaşıyla hiç ilgilenmediğini belirterek, "Ticaretle uğraşırken de çok burs verirdim. Onlar çoktan mezun oldu, hala ararlar. Geçen yıl mezun olan kızlarımız da telefonla aradılar, mesaj attılar. Onların hayata tutunduğunu görmek en büyük  mutluluk... Bu toplumun omurgası kadındır. O omurganın sağlam ve dik olması gerekir. Kadınlar hayatın her alanında desteklenmeli” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: CHP’li, Bayır'dan, Öğrencilere, Burs,
Yorumlar
Haber Yazılımı sanalbasin.com üyesidir