G-925040
Haber Detayı
21 Aralık 2016 - Çarşamba 15:04 Bu haber 863 kez okundu
 
"CHP'li eski meclis üyesinin hastane yöneticisini tehdit ettiği iddiası" yargıda
İzmir'de bir haber internet sitesinin yetkilisi olan eski CHP'li meclis üyesi, iddiaya göre, reklam vermeyen özel bir hastanenin yönetim kurulu üyesini tehdit etti. Konu yargıya intikal etti.
GÜNDEM Haberi


İzmir Özel Gazi Hastanesi Yönetim Kurulu Üyesi Op. Dr Selim Amato, aynı zamanda bir haber internet sitesinin yetkilisi olan CHP'li eski meclis üyesi tarafından tehdit edildiğini öne sürdü. Olay sonrasında savcılığa suç duyurusunda bulunan Amato, CHP Genel Merkezinin yaşadıkları sorunla yakından ilgilendiğini belirtti. Selim Amato, CHP'nin bu konuda kapsamlı bir çalışma yapacağına inandığını dile getirerek, özel hastaneler başta olmak üzere işletmelerin tehditle para alan sözde gazetecilerle mücadele etmesi gerektiğini kaydetti. Amato, "İşletmelerin zaaf ve hassasiyetlerini kullanarak para koparmaya çalışan sözde gazeteciler, devletimizin müfettiş, memur gibi makamlarına da zarar veriyor. İzmir’de bulunan hemen hemen bütün özel hastaneleri tehdit edip para koparmaya çalışan sözde gazeteciler, işletmelere ‘Bize reklam vermezseniz sizi belediyede veya sağlık müdürlüğünde korumayız’ gibi söylemlerde bulunuyorlar. Devletin kurumları içerisinde bulunan mensupları aracılığıyla ya işi yaptırmıyorlar ya da engelliyorlar. Benzin istasyonları, oteller, sağlık kuruluşları bu ücretleri ödemek zorunda kalıyorlar. Biz bu çapulcuları savcılığa şikayet edip bir mücadele başlattık" diye konuştu.

"İstihbaratın, emniyetin, savcılığın harekete geçmesi gerekiyor"
Çeşitli yollarla para toplamaya çalışan bu kişilerin kendilerini temize çıkarmak adına yine tehdide başvurduklarını iddia eden Amato, “Bu kişiler internet gazetesini kullanarak, gazetecilik mesleğini kullanarak haraç alan şehir eşkıyalarına dönüşmüştür. Bu tip işler yapan kişiler her geçen gün çoğalıyor. Bu işi yapanlar toplumumuzu, işletmelerimizi tehdit eder duruma geldi. Bunun çözümü ve çaresi tek tek şirketlerin bunlarla mücadele etmesi değildir. Devletimize vergi ödeyen, devletimizin temel direk taşı olan tüm bu müesseselerin devlet tarafından korunması lazım. İstihbaratın, emniyetin, savcılığın harekete geçmesi gerekiyor. İnternet yasasının bir an önce yürütmeye girmesi de bu zorbalığın önlenmesini sağlayabilir” dedi. Amato, şöyle devam etti:
"Özel şirketlerini zaaf ve hassasiyetlerini, bürokratların zaaf ve hassasiyetleriyle birleştirerek nemalanıyorlar. Zorla reklam almak, tehditle reklam almak suçtur. Biz gazetelere, reklam ajanslarına düşman değiliz. Aksine legal çalışan gazete ve reklam ajanslarıyla ortak işler yapıyoruz. Biz her zaman legal çalışırız” diye konuştu.

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör:
Etiketler: "CHP'li, eski, meclis, üyesinin, hastane, yöneticisini, tehdit, ettiği, iddiası", yargıda,
Yorumlar
Haber Yazılımı sanalbasin.com üyesidir