G-925040
Haber Detayı
02 Kasım 2016 - Çarşamba 10:00 Bu haber 1495 kez okundu
 
Eğitime SEVİNÇ’ Le Bakın
1986 yılından bu yana eğitim alanında sürekli olarak kendini geliştiren ve sağlam adımlarla büyüyen Sevinç Eğitim Kurumları 2016-2017 Eğitim Öğretim dönemi ile İzmir’de de eğitime açıldı.
EĞİTİM Haberi
Eğitime SEVİNÇ’ Le Bakın

 

Deneyim ve başarılarından güç alarak yeni nesillerin eğitim ve öğretimine katkı sağlamak hedefi ile çıktığı yola İstanbul’dan sonra İzmir’de başlıyor olmanın mutluluğunu heyecanını yaşadıklarını dile getiren Sevinç Eğitim Kurumları İzmir Okul Müdürü Hale Handan Coşkun, gazetemize özel açıklamalarda bulundu.

Sevinç Eğitim Kurumları İzmir Okul Müdürü Hale Handan Coşkun, “Büyük bir hızla değişen dünyada, öğrenme tutkusuna sahip, zamanı iyi değerlendirebilen, düşünen, geleceğin bilim dünyasına yön verecek, dijital dünyayı anlayan, kendi motivasyonunu geliştirebilen, bireyler yetiştirme hedefi ile yola çıkan Sevinç Koleji’nde Öğrenciler, akademik gelişimlerinin yanı sıra sosyal ve duygusal gelişimlerinde de en doğruyu, en yeni teknolojiyle küçük yaşta öğrenerek yetişirler” dedi.

KOLAY, HIZLI VE KALICI ÖĞRENİM

Öğrencinin kolay,  hızlı ve kalıcı öğrenmesini sağlamak amacı ile işitsel, görsel ve kinestetik öğelerle zenginleştirilmiş içerik ve yöntemlerle eğitim verildiğinin altını çizen Coşkun, “Gelişimleri takip edilerek başarılı oldukları alanlara yönlendirip eksik oldukları alanlarda desteklenir.  BİGEM çalışmaları neticesinde elde edilen tüm raporlamalar değerlendirilerek velilerimizle paylaşılır. Öğrencimizin bireysel gelişimi hem okulda hem de evde takip edilerek sürekli izlenmesi sağlanır. Öğrenme süreçlerinde aktif katılımcı olarak yer aldıkları zaman başarıya ulaşırlar.  Duygusal ve sosyal zekânın geliştirilmesi için “Oyun Oynama” süreci çok ideal bir yöntemdir. Okulumuzun akıl oyunları laboratuvarında çocuklar oyun oynayarak öğrenirler. Böylece bir alanda edindikleri bilgi ve beceriyi farklı alanlara aktarabilmeyi başarırlar” dedi.

SON TEKNOLOJİ EKİPMALAR

Coşkun, konuşmasını şöyle sürdürdü; Sevinç Okullarında öğrenciler dijital eğitim ile çok daha etkin ve verimli öğretim gerçekleştirirler. Derslerimizde animasyon,  simülasyon,  sanal deney,  ses,  video,  resim gibi görsel ve multimedyalarla zenginleştirilen eğitim içerikleri öğrenciye sunulur. İnteraktif kitaplardan yararlanabilir,  e - ders uygulamasında konu anlatımı ve soru çözümünü, kitap ve sınavlarında ise karekodlar sayesinde ilgili sorunun çözüm videosunu izleyebilirler.  Kodlama dersi, dijital dünyanın işleyişini anlayan teknolojik gelişmelere yön verecek öğrenciler yetiştirmeye yardımcı olur.  Lego Robotik çalışmaları ile bir yandan tüm öğrencilerin hayal güçlerini geliştirerek, zamanı etkin kullanmak ve küçük kas gelişimine katkı sağlarken bir yandan da yaptıkları modellerle fizik konularını kalıcı bir şekilde eğlenerek ve deneyimleyerek öğrenirler.

DİL VE SOSYAL HAYAT

Yoğun İngilizce programI sayesinde öğrenciler İngilizceyi sürekli duyduğunu belirten Coşkun, “İngilizce’yi kullanır ve doğal yaşam ortamının bir parçası olarak deneyimler. Dil eğitimimiz anaokulundan başlayarak bütün düzeylerde, uluslararası standartlara uygun nitelikte olup yabancı öğretmenlerle güçlendirilir. Öğrencilerimiz Almanca, İspanyolca ya da Fransızca dillerinden birini ikinci yabancı dil olarak seçer ve bu dilde yetkinlik kazanırlar. Öğrencilerimize Görsel sanatlar- Seramik –Fotoğrafçılık – Müzik - Spor – Satranç – Dans gibi farklı alanlardaki ilgi ve yeteneklerini keşfetmeye yönelik çok çeşitli fırsatlar yaratılır.  Bu çalışmalar çocuklara kendini ifade etme becerisi,  özgüven duygusu kazandırır. Konsantrasyonunu ve sosyal zekâsını arttırır. Yararlı ve zevkli çalışmalarla zamanını doğru değerlendirebilen, disiplinli bireyler olmalarını sağlar.  Yaparak yaşayarak öğrenmeyi sağlayan okulumuza özgü oluşturulan “Gelişimsel Eğitim ve Yaşamsal Deneyim (GEYD)” Programı, öğrencilerimizin 21.yy becerilerini edinmeleri, akademik, sosyal ve bilimsel alanlarda  deneyimler elde etmelerini sağlamak  için oluşturulmuştur.

Sonuç olarak temel hedefimiz, öğrencilerimize “öğrenmeyi öğreterek”, eğitim-öğretimleri boyunca onlara rehberlik etmek ve gelişimlerini sağlayacak tüm alanlarda donanım kazandırmaktır.

CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI

Sevinç Eğitim Kurumları İzmir Okul müdürü Hale Handan Coşkun 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla yayınladığı kutlama mesajında şu sözlere yer verdi; Cumhuriyet, bir milletin sahip olduğu tüm erdemleri içinde barındırma, aklı ve bilimi kendine yol olarak seçme, doğruyu ve yanlışı ayırt etme, adalet terazisini tereddütsüz kullanarak ahlaki değerlere sahip çıkma gibi önemli meziyetleri içinde taşıdığı bilinen ve tartışmasız kabul gören bir yönetim şeklidir.

Sözü edilen değerlerin bugün hala özlemi içinde olmamızın nedenini açıklamak mümkün olmadığı gibi özellikle biz gençleri nelerin beklediği konusunda da aydınlatıcı yanıtlara ulaştıramamaktadır.

Cumhuriyet, özümsenmesi ve yaşam biçimi haline getirilmesi gereken bir değerdir. Ülkemde yaşanan her şeyin oldubittiye getirilmesi, çıkan karşıt seslerin sürekli olarak kısılması ülkemiz adına bizim üzerimizdeki sorumluluğu daha da artırıyor. Bu yıl 93. yılını kutladığımız cumhuriyetimizi korumak ya da yaşatmaya çalışmak çabası aslında üzerinde uzun uzun düşünülmesi gereken bir durum.  Cumhuriyet rejimi; halkın devlet yönetiminde söz sahibi olması demekse eğer,  bunun, halkın sesine kulak tıkayanlar tarafından tekrar düşünülmesi gerekir.

Gerçek Cumhuriyetçi, Atatürk’ün devrimlerinin her birine aynı değeri veren, her birinin arkasında durandır. İlke ve devrimlerin koruyucusu olan gerçek cumhuriyetçiler, sıradan veya sürüden insanlar olamazlar. Bu konuda sağlam bir duruş sergileyerek Atatürk’ün bizlere bıraktığı mirasa sahip çıkan siz değerli arkadaşlarıma, ailelerimize ve öğretmenlerimize okul başkanı olarak arkadaşlarım adına teşekkür ediyorum. Saygılarımla…

 

                                                                             

               

 

 

Kaynak: (ESH) - Ege'de Son Haber Editör:
Etiketler: Eğitime, SEVİNÇ’, Le, Bakın, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı sanalbasin.com üyesidir