G-925040
Haber Detayı
02 Mart 2017 - Perşembe 14:42 Bu haber 20529 kez okundu
 
Ekonomi kulübü gövde gösterisi yaptı
İş dünyası ve siyaset çevresi Ekonomi kulübü çatısı altında Ege Bölge Başkanı Cengiz Ertaş’ın katılımı ile Bornova Öğretmenevi’nde bir araya geldi.
EKONOMİ Haberi
Ekonomi kulübü gövde gösterisi yaptı

EGE'DE SON HABER - AHMET KARAKUŞ: 2014’te Ankara’da kurularak İstanbul, İzmir, Gaziantep, Konya ve Şanlıurfa’ya açılan Türkiye’nin en güçlü STK’larından biri olan Ekonomi Kulübü İzmir’deki ikinci toplantısını bölgenin sevilen siyasetçi ve iş adamlarından Hasan Ali Karaman ve arkadaşlarının katkılarıyla düzenlenen tanışma ve üye kabul yemeğindebir araya geldiler. Ekonomi kulübünün yükselişini, projeleri, amaç ve hedeflerini anlatan Ege Bölge Başkanı Cengiz Ertaş, “ Ekonomi Kulübü “Müslüman hem iktisaden hem manen güçlü olmalıdır” düsturuyla yola çıkmış helal kazancın ibadet olduğu şuuruyla bu yolda ilerleyen seçkin iş adamlarından oluşmaktadır. Gayemiz, ülkemizin menfaatlerini gözeten, ahlaklı ve dürüst ticaret yapmayı amaç edinmiş, milli ve manevi değerleri benimsemiş, bu değerleri ticari hayatında uygulayan iş adamlarını bir araya getirmektir. Bu birliktelikte iş adamlarının güçlenmelerini, ülke ekonomisine yön vermelerini hedefliyoruz” dedi.

İSLAM COĞRAFYASI’NIN KADERİ

Kulübümüzün her üyesi kazandığı her lirada, dünya üzerinde zulme uğrayan, yoksulluk sancısıyla inleyen Müslümanların ve mazlumların da hakkı olduğunun idrakinde olacağını dile getiren Ertaş, “Bu bilinçle bir araya gelmenin verdiği motivasyonunu koruyacaktır. Böylelikle Ekonomi Kulübü İslam Coğrafyası ile dünya kaderini değiştirecektir. Ekonomi Kulübü bu inanca sahiptir ve buna inananlarla bir arada olacaktır. Ekonomi kulübü, kişisel çıkarlarını geride bırakmış, tek arzusu; Türkiye’nin ekonomik gelişmişlik düzeyini arttırmak, yeni istihdam alanları oluşturmak, üretimini çeşitlendirerek yeni yatırımlar gerçekleştirmek, sermayesini ülke menfaatleri ve inandığı değerler için harcamak olan yeni bir iş adımı vizyonu oluşturacaktır” diye konuştu.

Ertaş, “Ferdi zenginleştirmeyi değil kitlesel kalkınmayı amaç edinen ve bu amaçlarının gerçekleştireceğine iman eden iş adamlarının birlikteliği olan Ekonomi Kulübü, yeni Türkiye ve yeni ekonomiyi inşa etmek için çalışmaktadır” dedi. İş istikrarı ekonomi kulübü tanıtıldı anlatıldı. Projeleri bölgenin iş dünyasının sayıları hakkında bilgileri verildi. Üye formları dolduruldu.

 

Kaynak: (AA) - Anadolu Ajansı Editör:
Etiketler: Ekonomi, kulübü, gövde, gösterisi, yaptı,
Yorumlar
Haber Yazılımı sanalbasin.com üyesidir