G-925040
Haber Detayı
30 Mart 2017 - Perşembe 14:45 Bu haber 1552 kez okundu
 
Emine Erdoğan ve Bakan Çelik Yarın Kemalpaşa'da
Kemalpaşa Belediye Başkanı Arif Uğurlu, Türkiye’de ilk defe düzenlenecek olan ‘Yerel Tohum Buluşmaları' etkinliğinin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın katılımı ile Park Orman Kemalpaşa’da gerçekleştirileceğini açıkladı.
- Haberi
Emine Erdoğan ve Bakan Çelik Yarın Kemalpaşa'da

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından düzenlenen ‘Yerel Tohum Buluşmaları' etkinliği İzmir’in Kemalpaşa ilçesinde yapılacak. Konu ile ilgili olarak açıklama yapan Kemalpaşa Belediye Başkanı Arif Uğurlu, Kemalpaşa’ya kazandırılan cazibe merkezlerinden biri olan Park Orman Kemalpaşa tesislerinde bu etkinliğe ev sahipliği yapacaklarını söyledi. Uğurlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan ve Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik’in de katılım göstereceği etkinliğin Türkiye’de ilk defa Kemalpaşa’da gerçekleştirileceğini vurguladı.

Yarışma yapılacak
Başkan Uğurlu açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın değerli eşi Sayın Emine Erdoğan Hanımefendi ile Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanımız Sayın Faruk Çelik’in katılacağı etkinliğe ev sahipliği yapmanın gururunu ve mutluluğunu yaşıyoruz. Bu etkinlik ilçemize kazandırdığımız cazibe merkezlerinden biri olan ve İzmir’in en kapsamlı kent parkı olan Park Orman Kemalpaşa mesire ve sosyal tesislerimizde yapılacak. Ayrıca Ege Bölgesi illeri arasında yöresel yemek yarışmasının düzenleneceği etkinlikte illere ait stantlarda yerel tohumlar ve tarımsal ürünler sergilenecek. Şenlik tadında geçecek olan etkinlikte ayrıca tıbbi-aromatik bitki dikimi ve hatıra fidan dikimi de gerçekleştirilecek.”

Kaynak: Editör:
Etiketler: Emine, Erdoğan, ve, Bakan, Çelik, Yarın, Kemalpaşa'da,
Yorumlar
Haber Yazılımı sanalbasin.com üyesidir