G-925040
Haber Detayı
10 Nisan 2017 - Pazartesi 12:30 Bu haber 1401 kez okundu
 
Engezer Taksi Aliağa'da Engel Tanımıyor
İzmir'in Aliağa ilçesinde, engelli vatandaşlara yönelik pek çok ‘ilk’i hayata geçiren Aliağa Belediyesi, bu kez de ‘EnGezer Taksi’ uygulamasını başlattı.
- Haberi
Engezer Taksi Aliağa'da Engel Tanımıyor

Aliağa Belediyesinin engelli vatandaşların ilçe genelinde toplu ulaşım ihtiyacını karşılamak için özel olarak dizayn ettiği ‘EnGezer Taksi’ hizmete girdi. Aliağa’da bir ilk olan ‘EnGezer Taksi’ ile dezavantajları nedeniyle sokağa çıkmakta ve kent içi ulaşımdan yararlanmakta güçlük çeken vatandaşların, sağlık hizmetlerine, sosyal ve kültürel etkinliklere, bankalara, kamu kurumlarına rahatlıkla ulaşmaları sağlanıyor. ‘Özgürlüğümüze Yol Verin’ sloganı ile yolla çıkan ‘EnGezer Taksi’, aynı anda 15 kişiye hizmet verebiliyor. EnGezer Taksi’den faydalanmak isteyen engelli vatandaşların, 600 9191 numaralı hattı arayarak randevu talebinde bulunabileceği, randevuları sisteme kaydedilen engelli vatandaşların arzu ettikleri gün istedikleri yere güvenli bir şekilde ulaştırılabileceği bildirildi. EnGezer Taksinin şuan için iki araç ile hizmet verdiği ifade edilirken, Aliağa Engelliler Derneği Başkanı İbrahim Erdemir, şöyle konuştu:
"Özellikle tekerlekli sandalyeye mahkum ya da ağır ortopedik engelli arkadaşlarımız mevcut ulaşım araçlarını kullanamıyordu. Dolayısıyla sokağa çıkma, sosyal faaliyetlere katılma durumumuz pek mümkün olmuyordu. ‘EnGezer Taksi’ ile birlikte ulaşım sorunumuz bir nebze de olsun ortadan kalktı. Bu araçlar ulaşım ihtiyacımızı büyük ölçüde karşılamaktadır. Merkez ve dış mahallelerde oturan arkadaşlarımızın derneğimize gelip gitmesi, sosyal faaliyetlere katılmalarında büyük fayda sağlıyor. Bu hizmetin sağlanmasında Aliağa Belediye Başkanımız sayın Serkan Acar’a derneğimiz ve tüm engelli arkadaşlarım adına çok teşekkür ediyorum."

Kaynak: Editör:
Etiketler: Engezer, Taksi, Aliağa'da, Engel, Tanımıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı sanalbasin.com üyesidir