G-925040
Haber Detayı
31 Mart 2017 - Cuma 09:57 Bu haber 1167 kez okundu
 
FETÖ’den Alınan Caminin Minaresi yapıldı
- Haberi
FETÖ’den Alınan Caminin Minaresi yapıldı

 Geçtiğimiz 15 Temmuz’da yaşanan hain darbe girişiminin ardından FETÖ’ye ait olduğu gerekçesiyle Yamanlar Kolejine el konulmuştu. Kamulaştırılan alanda bulunan ve vatandaşlardan cami yapılması için para toplanarak yaptırıldıktan sonra kütüphane olarak kullanılan yapı, minareleri yapılarak halkın ibadetine açıldı.
Fetullahçı Terör Örgütüne (FETÖ) ait olduğu için el konularak kamulaştırılan Yamanlar Koleji’nin İzmir Örnekköy’de bulunan yerleşkesinde, toplanan bağışlarla cami olarak yaptırılmasına rağmen, kütüphane olarak kullanılan binaya vatandaşların da destekleriyle minare yaptırılarak ibadete açıldı. 15 Temmuz Şehitler Camii adı verilen ibadethaneye Diyanet İşleri tarafından da din görevlileri atandı. FETÖ’ye ait okul tarafından kütüphane olarak kullanılan caminin içerisi ise yeniden düzenlendi. Cami olarak yaptırılmasına rağmen binanın yılarca kütüphane olarak kullanıldığını kaydeden mahalle sakinlerinden Mustafa Güven, “Minare yaptırmadılar ama 15 Temmuz kalkışmasının ardından burası cami olarak ibadete açıldı. İlk Cuma namazını kıldığımızda müftüye minare yapılması gerektiğini söylemiştik. Mahya asmak için çift minare istemiştik. Vatandaşların ve Diyanetin destekleriyle minarelerimiz yapılıyor” dedi.

“O gece geldiğimiz ilk yer burasıydı”
FETÖ’nün elinden alınarak halkın ibadetine açılan caminin zaten halkın malı olduğunu anlatan Cafer Emre ise “15 Temmuz’daki alçak kalkışma gecesi buradaydım ve ailemle beraber sokağa çıktık. O gece geldiğimiz ilk yer burasıydı. Hainlerin yuvasının burası olduğunu biliyorduk. Kapıdaki görevlilerin üzerine arabayı sürdük ama istiflerini bile bozmadılar. Burada ibadet ederken o günü hissediyoruz ama Allah o günü bir daha bu necip millete yaşatmasın” diyerek 15 Temmuz Şehitleri Camii'nde namaz kılarken duygulandıklarını ifade etti.

Okula da İlhan Varank’ın adı verildi
Türk bayrağının yanı sıra, Mustafa Kemal Atatürk ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan posterlerinin de asıldığı okula ise İstanbul’da, FETÖ mensuplarının darbe girişimini protesto ettiği sırada hayatını kaybeden Yıldız Teknik Üniversitesi (YTÜ) Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Bölüm Başkanı ve Erdoğan’ın Başdanışmanı MustafaVarank’ın abisi Prof. Dr. İlhan Varank’ın adı verildi. Okulun giriş bölümüne “Şehit Prof. Dr. İlhan Varank Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi” yazılı tabela asıldı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: FETÖ’den, Alınan, Caminin, Minaresi, yapıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı sanalbasin.com üyesidir