G-925040
Haber Detayı
07 Nisan 2017 - Cuma 15:46 Bu haber 1188 kez okundu
 
Foça, Turizmde Dört Mevsimi Hedefliyor
Foça’daki turizm faaliyetlerini dört mevsime yayma olanaklarını değerlendirmek amacıyla, ‘Dört Mevsim Foça Sürdürülebilir Turizm Çalıştayı’ gerçekleştirildi.
- Haberi
Foça, Turizmde Dört Mevsimi Hedefliyor

Foça için sürdürülebilir turizm ihtiyaçlarını belirlemek, turizmi dört mevsime yayabilmek için tur rotası planını oluşturmak ve eğitim ihtiyaçlarını tespit etmek üzere yapılan ‘Sürdürülebilir Turizm Çalıştayı’na Foça Kaymakamı Ali Çetin ve Foça Belediye Başkanı Gökhan Demirağ da katıldı. Foça Belediye Başkanı Gökhan Demirağ, ‘Dört Mevsim Foça Sürdürülebilir Turizm Çalıştayı’nın Foça turizmine faydalar getireceği ifade ederek, işbirliğinin önemine dikkat çekti.
Foça Belediyesi, Foça Kaymakamlığı ve Foça Turizmciler, Yatırımcılar ve Esnaflar Derneği (Foça TUDER)’in ortaklığında 2017 yılı içerisinde yürütülmesi planlanan “Dört Mevsim Foça Projesi” kapsamında düzenlenen çalıştayı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) ve Anadolu Efes ortaklığıyla yürütülen “Gelecek Turizmde Programı” kapsamında destekleniyor. Mevcut turizm faaliyetlerinin dört mevsime yayılması ve geleneksel bağcılık, meyve-sebze yetiştiriciliği, zeytincilik, kıyı balıkçılığı gibi üretim biçimlerinin de devam ettiği Foça’da, sürdürülebilir turizm için doğadan yana üretim ve işletme modellerinin turizm faaliyetlerine kazandırılması hedefleniyor.
Foça’da sürdürülebilir turizmin gelişmesi ve desteklenmesi için fırsatlar, ihtiyaçlar ve sorunlar nelerdir? SWOT analizi, Foça’da turizmle ilgili mevcut durum, turizmin dört mevsime yayılması için çeşitli faaliyetlerin tartışılması, mevsim-faaliyet eşleştirmesi yapılması, Foça tur rotalarının tartışılması, sürdürülebilir turizm ihtiyaçlarının belirlenmesi ve Foça’ya özgü hediyelik eşya fikrinin tartışılması konuların ele alınacağı çalıştay raporunun kamuoyu ile paylaşılacağı belirtildi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Foça,, Turizmde, Dört, Mevsimi, Hedefliyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı sanalbasin.com üyesidir