G-925040
Haber Detayı
24 Şubat 2017 - Cuma 16:38 Bu haber 1320 kez okundu
 
“Gençlerimizin Her zaman Yanındayız”
Bozkurt Ocakları Genel Başkanı Şener Omak, önceliklerinin vatan olduğunu belirterek hedef noktalarının gençler olduğunu söyledi. Özellikle okuyan ve ihtiyaç sahipli öğrenciler için yurt projesinden bahseden Omak Ege’de Son Haber’e konuştu.
GÜNDEM Haberi
“Gençlerimizin Her zaman Yanındayız”

Bozkurt Ocakları Genel Başkanı Şener Omak ve Teşkilat Başkanı Hayrettin Karabulut okuyan gençlere yönelik yurt projelerinden bahsetti. Özellikle ailelerin Bozkurt Ocaklarına karşı ön yargılı olmamaları gerektiğini vurgulayan Genel Başkan Şener Omak; “Kadromuz çok güçlü ve çıktığımız bu yolda önceliğimiz vatanımızla beraber gençlerimizdir. Ben ve yönetim kadromuz tamamen iyi niyetle bu yola çıktık. Özellikle belirtmek isterim ki bizler mafya tabanına sahip değiliz. Vatanına, milletine, bayrağına sadık ve bu uğurda tüm savaşı verecek cesarete, vicdana sahibiz. Bunu özellikle belirttim; çünkü aileler korksun istemiyoruz. Özellikle gençlerimizin önünü açmak için projeler üretiyor, çalışmalar yapıyoruz. Ailelerinde gözü arkada kalsın istemiyoruz. Bizim ocağımızın kapısı herkese açıktır. Vatanını, bayrağını seven herkes buyursun gelsin. Burada hepimizin ailesi, çocuğu, işi gücü vardır. Biz Bozkurt Ocaklarını 4 yıl önce kendi emeklerimizle kurduk. Kimsenin arkasına sığınmıyoruz. Maddi manevi desteği kendi yönetimimiz içerisinde çözüyoruz. Elbette Latif Aydemir gibi bizler için değerli ağabeylerimizin desteğini almak bizleri onure ediyor” diye konuştu.

GENÇLERİ TOPLUMA KAZANDIRMALIYIZ

Konuşmasını sürdüren Şener Omak; “Gençlerimizin eğitim hayatları bizler için çok önemli. Sokaklarda serseri olmalarını değil, eğitimleri almış işlerinin başlarında dursunlar istiyoruz. Şimdi bir yurt projemiz var. Burada ihtiyaç sahipli ailelerin çocuklarına kalacakları bir ortam sağlamak istiyoruz. En azından aileler birde kira parası düşünsün istemiyoruz. Bunun yanı sıra pek çok gencimizi meslek sahibi ediyor, fabrikalar ve diğer alanlarda onlara iş imkanları sunuyoruz. Gençlerimiz okullarını bitirip sokaklarda gezmesini değil onların birer üretici olmasını hedefliyoruz. Tüm gençlerimizi iş sahibi yapmak için ben yönetim kadromuz elinden gelen her şeyi yapmakta ve yapmaya devam edecektir. Her şeyden önemlisi onları topluma kazandırmak istiyoruz. Bu anlamda da ailelerde buyursunlar gelsinler burada yapılan çalışmaları bizleri tanısınlar isteriz” dedi.

TÜRK BAYRAĞI HER YERDE DALGALANMALI

Türkiye genelinde Bozkurt Ocakları’nın var olmasını hedeflerini söyleyen Omak özellikle doğu bölgelerinden gelen taleplerin yoğun olduğunu ifade ederek, “İzmir başta olmak üzere Türkiye genelinde varız. Bunu en kısa zamanda 81 ile taşımak hedeflerimiz arasındadır. Ciddi anlamda illerden bizlere talep geliyor. Özellikle doğu bölgelerinden gelmesi gerçekten bizleri onure ediyor. Biz Türk Bayrağımızı her yerde dalgalandırmak istiyoruz. Gençlerimiz başta olmak üzere halk bize sahip çıkıyor, güveniyorlar. Biz yapamayacaklarımızı asla söylemeyiz. Kimsenin ne onuru ne de gururunu kıracak hareketlerde bulunmayız” şeklinde konutu.

16 NİSAN’DA “EVET” DİYECEĞİZ

16 Nisanda yapılacak olan anayasa değişikliğine ilişkin referandumda kararlarının “Evet” olduğunu söyleyen Şener Omak şöyle konuştu:

“Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan halkın bütünleşmesini istiyor ve bizlerde bu düşüncenin sonuna kadar arkasındayız. 16 Nisan günü bizlerde “Evet” diyeceğiz. Bize göre iki sağ partinin bir çatı altında toplanması ve referanduma beraber gidiyor olması çok önemlidir.  Bunu herkes başaramazdı ama Sayın Cumhurbaşkanımız bunu gerçekleştirdi. Bizlerde sonuna kadar bu kararın arkasında duracağız. Vatanımız için iyi olacak neyse bizler sonuna kadar bu konuda destek olur, mücadelemizi de veririz.”

Kaynak: (ESH) - Ege'de Son Haber Editör:
Etiketler: “Gençlerimizin, Her, zaman, Yanındayız”,
Yorumlar
Haber Yazılımı sanalbasin.com üyesidir