G-925040
Haber Detayı
29 Mart 2017 - Çarşamba 12:04 Bu haber 945 kez okundu
 
İzmir’de PKK’lıların Hedefi Güvenlik Güçleriydi
İzmir’de güvenlik güçlerine yönelik eylem hazırlığındaki teröristlerin PKK ile bağlantısı kesinleşirken, kaos ortamı oluşturmak isteyen teröristlerin kimlikleri de belli oldu.
- Haberi
 İzmir’de PKK’lıların Hedefi Güvenlik Güçleriydi

İzmir’in Buca ilçesinde gece saatlerinde ardı ardına meydana gelen iki patlama, büyük paniğe neden olmuştu. Patlamayla ilgili yeni ayrıntılar da ortaya çıktı. PKK ile bağlantısı kesinleşen teröristler, gece saatlerinde Bayındır’dan İzmir’e geldi. Akraba olan ve Mardin nüfusuna kayıtlı olan Sait Aktaş ve Hakan Adak önce bir patlayıcıyı çöp konteynerine tuzakladı. Teröristler daha sonra da beyaz bir aracın içerisinde diğer patlayıcıyı hazırlamaya başladı. Bu sırada el yapımı patlayıcı büyük bir gürültüyle ellerinde infilak etti. Patlamayla birlikte teröristlerden Sait Aktaş hayatını kaybederken, diğer terörist Hakan Adak ise ağır yaralandı.

Güvenlik güçlerini hedef almayı planlamışlar
Teröristlerin hain planları da emniyet yetkililerinin titiz çalışmasıyla deşifre oldu. Çöp konteynerine tuzakladıkları patlayıcıyı infilak ettirmek isteyen teröristler, güvenlik güçlerinin dikkatini çekerek daha fazla zayiat verilmesini planladı. Ancak emniyet güçleri olayı fark etti. Patlamayla kaos ortamı oluşturmak isteyen iki PKK’lının oyunu da bombanın infilak etmesiyle bozuldu. İzmir Emniyeti iki teröristin bağlantılarını araştırmaya başlarken, soruşturmanın titizlikle sürdüğü öğrenildi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: , İzmir’de, PKK’lıların, Hedefi, Güvenlik, Güçleriydi,
Yorumlar
Haber Yazılımı sanalbasin.com üyesidir