G-925040 G-925040
Haber Detayı
15 Ağustos 2017 - Salı 12:31 Bu haber 506 kez okundu
 
İzmir'de toplu ulaşıma fuar takviyesi
İzmir Büyükşehir Belediyesi, 86. İzmir Enternasyonal Fuarı süresince geçerli olmak üzere Alsancak ve Kültürpark'a toplu ulaşımı kolaylaştıracak bir takım düzenlemeler yaptı. Otobüs, metro, tramvay ve banliyönün yanı sıra deniz ulaşımında da seferler takviye edildi.
- Haberi
İzmir'de toplu ulaşıma fuar takviyesi

İzmir'de, toplu ulaşım hizmeti veren kuruluşlar, 18-27 Ağustos tarihleri arasında düzenlenecek 86. İzmir Enternasyonal Fuarına artık hazır. Buna göre ESHOT Genel Müdürlüğü de, Konak Bahribaba durakları ile İZBAN ve Metro bağlantılı aktarma merkezlerinden hareket eden hatlara ek seferler koydu. Bazı hatlarda raylı sistemle bağlantılı olarak sefer saati 02.00'ye kadar uzatıldı. Ayrıca Konak Bahribaba bağlantılı Balçova, Buca, Bornova, Karşıyaka ve Gaziemir’e Baykuş seferleri de 06.00'ya kadar çalışmaya devam edeceği açıklandı. 
Çankaya, Montrö, Lozan ve Basmane gibi Fuar çevresindeki önemli noktalarda koordinasyon içinde, motorize ekiplerin görev alacağı belirtildi. Sefer saatleri ile ilgili ayrıntılı bilgiye ise http://www.eshot.gov.tr adresinden ulaşılabileceği belirtildi. İZBAN, Metro ve Karşıyaka Tramvayında ise mesai saatleri uzatıldı. İzmir Metrosu, son sefer saatini gece 24.00'den 01.20'ye çekti. Metro'da sefer sıklığı da arttırıldı. Karşıyaka Tramvayı ise 01.00'e kadar hizmet verecek. Yolcu yoğunluğunun geç saatlere kadar devam edeceği fuar süresince İZBAN da ek seferlerle hizmet süresini uzatıyor. Hilal, Alsancak ve Halkapınar istasyonlarından her iki yöne 00.44'den 01.56'ya kadar ek sefer yapılacak.
İZDENİZ seferlerinin ise 18, 19 Ağustos ve 25,26 Ağustos tarihlerinde ek seferlerle gece 01.00'e kadar hizmet vereceği ifade edildi. Fuar döneminde oluşacak trafik yoğunluğunu göz önünde bulunduran İzmir Büyükşehir Belediyesi, tramvay çalışmaları kapsamında Alsancak Garının bulunduğu bölgedeki hat imalatlarını geceli gündüzlü çalışmayla planlanan süreden 4 gün önce tamamladı. Altınordu Meydanı ile Vahap Özaltay Meydanı arasındaki rayların döşenmesinin ardından asfaltlama çalışmaları hızlı bir şekilde bitirildi ve trafik akışının normale dönmesi sağlandı.

Bayramda ulaşım yüzde 50 indirimli 
Öte yandan, İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi, Kurban Bayramı süresince, İzmirlilerin bayram ziyaretlerini kolaylaştırmak amacıyla belediyeye ait toplu ulaşım araçlarında yüzde 50 indirimli tarife uygulanması, ayrıca kabristan ziyaretleri için tahsis edilen toplu taşıma araçlarından bayram günleri ücretsiz faydalanılması yönünde karar aldı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: İzmir'de, toplu, ulaşıma, fuar, takviyesi,
Yorumlar
Haber Yazılımı sanalbasin.com üyesidir