G-925040
Haber Detayı
10 Nisan 2017 - Pazartesi 11:32 Bu haber 1156 kez okundu
 
Karşıyaka'daki Bilim Merkezine Ziyaretçi Akını
Karşıyaka Belediyesi Bilim Merkezi, yılın ilk 3 ayında 4 bin 200’den fazla bilim meraklısına ev sahipliği yaptı.
- Haberi
 Karşıyaka'daki Bilim Merkezine Ziyaretçi Akını

Bilimin temel prensiplerini ‘keşif metoduyla’ yakından tanıma imkanı sunan Karşıyaka Belediyesi Bilim Merkezi, yılın ilk 3 ayında ziyaretçi akınına uğradı. Tesise, Ocak 2017 itibarıyla 4 bin 280 kişi konuk oldu. Onlarca okul ve grup, merkeze geziler düzenledi. Çoğunluğu öğrencilerden oluşan ziyaretçiler, aktif, katılımcı, eğlenceli, deneyerek ve anlayarak öğrenmeyi amaçlayan faaliyetlerle, bilimi yakından tanıma fırsatını yakaladı. Öğrenme istasyonlarında, bilim ve teknolojinin günlük yaşamın üzerindeki etkilerini keşfetti.
Daha aydınlık bir gelecek için, bilimle iç içe nesiller yetiştirmeyi hedeflediklerini ifade eden Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, “Bilim Merkezimiz, bilimi toplumun geneline yayma hedefimize çok önemli katkılar sağlıyor. Çocuklarımız da burada bilimin ‘soğuk laboratuvarlara sıkışmış, anlaşılmaz formül ve işlemlerle yürütülen bir gizlilik’ olmadığını keşfetme imkanı buluyor. Sadece İzmir değil, Ege’nin dört bir yanından ziyaretçilere de ev sahipliği yapan merkezimize her yaştan bilim meraklılarını bekliyoruz” dedi.
Karşıyaka Belediyesi ve Bahçeşehir Koleji işbirliğiyle kurulan Bilim Merkezi Mavişehir Cahar Dudayev Bulvarında yer alıyor. Merkezde, ‘Sonsuz Aynalar’, ‘Kuvvet’, ‘Süper Kulak’, ‘Karışmayan Sıvılar’ ve ‘Uçaklar Havada Nasıl Kalır?’ gibi farklı başlıklar altında, 60 adet öğrenme istasyonu bulunuyor. Bu istasyonlarda eğitim ortamları oluşturularak, bilimi halk diline tercüme eden, anlaşılır kılan, kalıcı öğrenmeye yönelik etkinlikler sunuluyor. Pazar günleri hariç haftanın 6 günü açık olan merkezin, 324 60 60 numaralı telefondan randevu alarak, ücretsiz ziyaret edilebileceği kaydedildi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: , Karşıyaka'daki, Bilim, Merkezine, Ziyaretçi, Akını,
Yorumlar
Haber Yazılımı sanalbasin.com üyesidir