G-925040
Haber Detayı
07 Aralık 2016 - Çarşamba 15:07 Bu haber 2458 kez okundu
 
Leyla Yücetürün “Her Zaman Olduğu Gibi İDDİALIYIZ”
IF Wedding Fashion 2017 İzmir Fuarı yaklaşırken kente büyük ivme kazandıran bu etkinliğe firmalar tüm hızıyla hazırlanıyor. Maxvera Gelinlik’ın moda tasarımcısı Leyla Yücetürün ise bu yılda iddialarını koruduklarını söylerken; Ege’de Son Haber’e 2017 koleksiyonu hakkında açıklama yaparak “Yeni kreasyonlarımızı modaseverlerle buluşturmak için sabırsızlanıyoruz” dedi.
DİĞER Haberi
Leyla Yücetürün “Her Zaman Olduğu Gibi İDDİALIYIZ”

Maxvera Gelinlik’in tasarımcısı Leyla Yücetürün, 10 yıldır modanın başkenti İzmir’de gelinlik modelleri tasarlıyor. Şu sıralar IF Wedding Fashion İzmir 2017 Fuarı’na yoğunlaştıklarını belirten Yücetürün, “Bilindiği üzere 2017’de de her yıl olduğu gibi IF Wedding Fashion İzmir fuarı gerçekleşecek. Bizde Maxvera Gelinlik olarak her zaman olduğu gibi bu sezonda da iddialıyız. Yeni kreasyonlarımızı modaseverlerle buluşturmak için sabırsızlanıyoruz. 2017’de yine dantel modası devam ediyor. A kesim formlar, prenses modeller özellikle balık modeller inanılmaz revaçta… Derin sırt dekolteleri, uzun duvaklar, nakışlar, dantel kollar ise her zaman olduğu gibi şıklığını koruyacak. Elbette uzun duvaklar gelinlerin rüyalarını süslemeye devam ediyor. Aynı zamanda ten rengi robalar ve tüller, transparan görünümlü gelinliklerde koleksiyonlarım arasında… ” dedi.

2017 YILI BEKLENTİLERİ KARŞILAYACAKTIR

If Wedding Fashion İzmir fuarında da beklentilerin yüksek olduğunu vurgulayan Yücetürün, “Bilindiği üzere ülkemizde gelinlik denildiğinde ilk akla gelen şehir İzmir oluyor. İzmir’de de modanın merkezi Mimar Kemalettin… Üretim merkezinin yoğun olduğu bu bölgede de biliyorum ki herkes iyi bir şekilde fuara hazırlanıyor. Tabi ki bu bir yarış… Kimin koleksiyonu iyi ise o firma her zaman bir adım önde gider. Her yıl olduğu gibi bu yılda da fuar beklentilerin üstünde geçecektir diye düşünüyorum” dedi.

BU BİR EKİP İŞİ…

Yaptığı işi titizlikle yürüten genç tasarımcı bir model tasarlarken her aşamasında yer aldığını belirterek “Neden benim tasarımlarım seçilmeli diye sorulduğunda şöyle diyorum. Evet benim tasarımlarım; çünkü iyi bir koleksiyon hazırlıyorum. İşimi yaparken büyük bir zevkle yapıyorum.  Sadece Türkiye’yi değil dünyayı takip ediyorum. Hitap ettiğimiz kesimi tanıyor ve müşteri memnuniyetini nasıl sağlamam gerektiğini iyi biliyorum. Maxvera’da her kitleye hitap eden tasarımlar mevcut… Özellikle yurt dışı bazlı çalıştığımız için ürünlerdeki kalite rahatlıkla fark ediliyor. Bir modelin araştırılması, çizimi, tasarımı, ve modelin yapım aşamasında bizzat kendim yer alıyorum. En ince ayrıntısına kadar işin mutfağını da bildiğim için çıkan sonuç her daim mükemmel kavramını karşılıyor. Bu konuda mütevazi olamıyoruz. Çünkü biliyoruz ki bu bir ekip işi… Bu anlamda da oldukça şanslıyım” dedi.

İZMİRLİ GELİNLER ZEVKLİ…

Yurt dışında yaşayan Türk kızları abartı modelleri tercih ederken Türkiye’de yaşayan gelin adaylarının sadelikten yana olduğuna değinen tasarımcı, “Almanya, Hollanda, İsviçre ve pek çok Arap ülkesine gelinlik tasarlıyorum. Toptan gönderimlerde özellikle ülkenin yapısı, kültürü ve yaşayış tarzlarına dikkat ediyorum. Modelleri bu yapıları baz alarak tasarlıyorum. Kimi taşlardan, ışıltılardan yana oluyor, kimi dantel kimiyse çok daha sade modeller tercih edebiliyor. Sonuçta her ülkenin yapısı farklı bu ayrıntıları iyi yakalarsanız işinizde her zaman bir adım önde olursunuz.  Bunları göz önünde bulundurunca elbette tasarım yaparken yelpazeyi her zaman geniş tutuyorum. Mesela yurt dışında yaşayan Türk kızlarının birçoğu kabarık modelleri tercih ediyorlar. Daha çok abartılı, gösterişli modeller… Ülkemizde ise gelin adaylarımız sadelikten yana… Sade ve şık modeller ön plana çıkıyor. Son zamanlarda vintage ve retro tarzda revaçta… Bu anlamda özellikle İzmirli gelinler gerçekten zevkliler…” şeklinde konuştu.

 

Kaynak: (ESH) - Ege'de Son Haber Editör: Esra ALPSAR
Etiketler: Leyla, Yücetürün, “Her, Zaman, Olduğu, Gibi, İDDİALIYIZ”,
Yorumlar
Haber Yazılımı sanalbasin.com üyesidir