G-925040
Haber Detayı
16 Aralık 2016 - Cuma 12:35 Bu haber 930 kez okundu
 
Ödemiş Ticaret Odasının seçimleri 22 Aralık'ta
İzmir'deki Ödemiş Ticaret Odası (ÖTO)'nda, FETÖ soruşturması ve istifalar nedeniyle boşalan dört meclis üyesinin yerine yeni meclis üyeleri seçilirken, yeni yönetim kurulu seçiminin ise 22 Aralık 2016 günü yapılacağı duyuruldu.
GÜNDEM Haberi
Ödemiş Ticaret Odasının seçimleri 22 Aralık'ta


Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), Fethullahçı Terör Örgütü (FETÖ) soruşturmaları sonrasında Ödemiş Ticaret Odası (ÖTO)'na kayyum atamıştı. Kayyum göreve başlarken, heyet odadaki seçim startını da verdi. İlk seçim ise oda meclisinde boşalan üyeler yerine yapıldı. Yeni yönetim kurulu seçimlerinin ise 22 Aralık 2016 günü yapılacağı duyuruldu. 
Seçim takviminin işlediğini ifade eden Oda Genel Sekteri Mehmet Soyer, "Ödemiş Ticaret Odası meclisimizin dördüncü ve altıncı gruplarında yaşanan eksilmeler nedeniyle meclis üyesi seçimlerimiz yapılıyor. Kayyum heyetimizin 25 Kasım’da İlçe Seçim Kurulu Başkanlığına sunduğu seçim takvimimiz işlemektedir. Meclis üyeleri seçimleri ile toplam 17 sandalyelik oda meclisimizin eksilen dört üyesini tamamlıyoruz. Daha sonra 22 Aralık 2016 günü de yönetim kurulu seçimleri ile seçimlerimiz sonuçlanacaktır. Seçim sürecinde kayyum heyetimizin ve meslek komitelerimizin aldığı karar ile oy kullanan üyelerimize Türk Bayrağı hediye ediyoruz. Seçimlerimiz camiamıza, üyelerimize, ilçemize ve milletimize hayırlı uğurlu olsun" dedi.

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör:
Etiketler: Ödemiş, Ticaret, Odasının, seçimleri, 22, Aralık'ta,
Yorumlar
Haber Yazılımı sanalbasin.com üyesidir