G-925040
Haber Detayı
27 Mart 2017 - Pazartesi 11:23 Bu haber 1376 kez okundu
 
Organ Bağışı Türkiye'de Yüzde 7, Avrupa'da Yüzde 30
İzmir'in Tire ilçesinde, 'Hayat Senin Ellerinde' adlı proje kapsamında, organ bağışının hayati önemini anlatan bilgilendirici bir toplantı yapılırken, Organ ve Doku Nakli Bölge Koordinasyon Merkezi Koordinatörü Dr. Müge Padır, Türkiye’de yüzde 6-7 seviyesinde olan organ bağışı oranın Avrupa’daki ülkelerde yüzde 30-35 seviyelerinde olduğunu bildirdi.
- Haberi
Organ Bağışı Türkiye'de Yüzde 7, Avrupa'da Yüzde 30

İzmir İl Sağlık Müdürlüğü Organ ve Doku Nakli Bölge Koordinasyon Merkezi Koordinatörlüğünce, il genelinde yürütülen 'Hayat Senin Ellerinde' projesi kapsamında Tire İlçe Sağlık Müdürlüğü tarafından 'Organ Bağışı ve Önemi' konulu konferans düzenledi. Konferansı takip edenler arasında Tire Müftülüğü personeli de yer aldı. Tire Belediyesi Kültür Merkezi Salonunda yapılan programdaki konuşmalarda, bağış yapılmasının önemine değinildi. Tire İlçe Sağlık Müdürü Dr. M. Ulvi Toprak, organ bağışının cana can katmak olduğunu söyledi. 
Organ ve Doku Nakli Bölge Koordinasyon Merkezi Koordinatörü Dr. Müge Padır, Türkiye’de organ bağışının yeteri kadar olmadığını ifade ederek, bu yüzden organ ve doku bağışı konusunda farkındalık oluşturmak istediklerini, sağlıklı her organın bağış yapılabileceğinden belirtti. Padır, vatandaşları organ bağışı konusunda duyarlı olmaya davet ederek, Türkiye’de yüzde 6-7 seviyesinde olan organ bağışı oranın Avrupa’daki ülkelerde yüzde 30-35 seviyelerinde olduğunu açıkladı. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Organ, Bağışı, Türkiye'de, Yüzde, 7,, Avrupa'da, Yüzde, 30,
Yorumlar
Haber Yazılımı sanalbasin.com üyesidir