G-925040
Haber Detayı
20 Şubat 2017 - Pazartesi 11:40 Bu haber 5096 kez okundu
 
Orkide Yağ Fabrikasında Çıkarılan 11 İşçi İçin Grev!
İzmir’de bulunan Orkide Yağ fabrikasında 11 çalışan “ekonomi” nedenlerde dolayı işten çıkarıldı. Bunun üzerine Öz Gıda İş Sendikası bugün fabrikaya gelerek grev başlattı. İzmir'deki FETÖ/ PDY soruşturması kapsamında tutuklanan Ahmet Küçükbay'ın sahibi olduğu Küçükbay Şirketler Grubu Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) tarafından atanan kayyum ile görüşen Öz Gıda İş Sendikası Örgütlenme Daire Başkanı Göksel Şengün taleplerini dile getirdi.
GÜNDEM Haberi
Orkide Yağ Fabrikasında Çıkarılan 11 İşçi İçin Grev!

İşten çıkarılan arkadaşları için Türkiyenin dört bir yanından gelen sendika üyeleri bu konuda sonuç alana kadar grevlerini sürdüreceğini söyledi.

Konula ilgili konuşan Öz Gıda İş Sendikası Örgütlenme Daire Başkanı Göksel Şengün “Şuan bu fabrikada görevli olan kayyum yönetim kurulu başkanı bize durum ile ilgili konuları anlattı. Lakin bizim savunduğumuz konu bu olay yasaya karşıdır. Bir işçiyi çıkarmak son çaredir. Ekonomi sebepler diyerek bir günde 11 işçinin çıkarılması bize göre doğru değildir. Bizim ne fabrika içerisinde ne de dışarıdaki örgütlenmelerimizde asla işverene karşı ne yazılı ne de sözlü bir eylememiz olmaz. Biz bu hassasiyet ve saygıyı gösterirken aynısını bizlerde bekliyoruz. Yani bir işçi anayasal hakkını kullanıyor ve sendikaya üye olmak istiyorsa buna saygı duymak gerekir.  Sonuçta burada yönetimde duran kişilerde bir çalışandır ve gerekli yerlerden bu konuyla ilgili bir onay beklemektedir. Biz taleplerimizi sunduk. Kendileri bu konuyu gerekli yetkili kişilere ileteceklerini söylediler. Şimdi bu çıkarılan arkadaşlarımız avukatlar eşliğinde çalışmak istiyoruz diyerek dilekçe dolduracak ve yönetime verilecek. Biz grevimizi sürdüreceğiz. Akşama kadar bir sonuç gelmesini bekliyoruz. Sonuç alana kadar da grev devam edecektir” şeklinde konuştu. Aynı zamanda Liman İş Sendika üyeleri de greve destek verdi.

Kaynak: (ESH) - Ege'de Son Haber Editör:
Etiketler: Orkide, Yağ, Fabrikasında, Çıkarılan, 11, İşçi, İçin, Grev!,
Yorumlar
Haber Yazılımı sanalbasin.com üyesidir