G-925040
Haber Detayı
02 Kasım 2016 - Çarşamba 10:20 Bu haber 2581 kez okundu
 
Özel Gelinlere Özel Tasarımlar
İzmir’in güzel gelinlerini özel tasarımlarla giydiren Dİva Sposa İşletmecisi modacı İnci Ertürk Ege’de Son Haber’e açıklamalarda bulundu. Sektörün öncü firmalarından olan Diva Sposa başarı sırrını okurlarımız için paylaşıyoruz.
DİĞER Haberi
Özel Gelinlere Özel Tasarımlar

Diva Sposa mağazalarını diğer Beyaz Butik mağazalarından ayıran nedir?

Diva Sposa’da satılan ürünler tamamen kendi çizdiğimiz modellerle hazırlanmakta her yıla yeni trendlerle girmektedir. Diva Sposa mağazalarında genç tasarımcılara ait koleksiyonlardan oluşan herkese hitap edecek kalitede ve modelde gelinlik bulmak mümkün. En büyük özelliğimiz ise ürünlerimizin tamamen bize özel olması.

 Siz gelinlikler üzerinde herhangi bir değişiklik yapıyor musunuz?

Tek prova ile teslime hazırlanıyor. Gelinlerin talepleri doğrultusunda yaka kapama işlemi yapılabiliyor.

Size gelen gelin adayları hangi beklentilere sahip oluyorlar?

Şu anda gençler bilinçli olarak, hazır gelinlikleri tercih ediyorlar. Neden derseniz, bir butiğe gidip o gelinliği üstünüzde gördüğünüzde çok daha mantıklı karar veriyorsunuz. Birçoğu internette araştırma yapmış, elinde resimlerle geliyorlar ama denemeden kendi üzerlerinde nasıl duracağını bilemiyorlar. Burada bunu gerçekleştiriyoruz. Sevdikleri modele en yakın modellere yönlendiriyoruz gelin adaylarını. Denedikleri takdirde çok farklı alternatiflerle karşılaşıyorlar. Kafalarındaki modelin beklentilerini karşılamadığını fark edebiliyorlar. O zaman biz onlara vücut tiplerine göre model önerilerinde bulunuyoruz. Kendi vücut tiplerine uygun modelleri denediklerine “aradığım buymuş” diyorlar. Diva Sposa uzman kadrosu ile gelin adaylarına en mükemmeli sunuyor.

 Aynı modelden birden fazla bulunduruyor musunuz?

Sezon içinde her modelden çok az sayıda getirtiyoruz. Çok fazla model adedine sahip olduğumuzdan hep aynı modele gerek duyulmuyor.

İnternette beğendikleri modeli dikebiliyor musunuz?

Tabi ki ama öncelikle o modele yakın başka bir modeli denemesini öneriyoruz. Beğendikleri takdirde sipariş alıyoruz. Çünkü bu gelin adayı için bir risk de olabiliyor. Sipariş aldığımız gelinliğin dikilmesi yaklaşık 1 ayı buluyor. Katalogdan görmekle olmuyor, üzerinde görmediği bir gelinliği satın alma riski yerine burada beğendiği bir gelinlik modelini değerlendirebiliyor.

Gelin adayları en çok hangi hatalara düşüyorlar?

Örneğin kabarık gelinlik hayali olanlar vücut tipine gitmese de onu denemek istiyor ama özellikle toplu bir bayansa, hayal kırıklığına uğrayabiliyorlar ancak biz onları kendilerine uygun modeller sunarak onları memnun ediyoruz.

 Siz gelin adaylarına ne gibi avantajlar sunuyorsunuz?

Bazen gelin adayının düğünü erteleniyor. O zaman biz onun için gelinliğini düğüne kadar saklıyoruz. Her gelinde düğüne yakın kilo kaybıyla karşılaşıyoruz. Biz bunu gelinlik provasında hissediyoruz. Dolayısıyla son hafta yapılan provada ölçülerin değişmiş olduğunu görüyoruz ve ona göre hemen yeni düzenlemeleri yapıyoruz.

 Gelinlik Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Gelinlik çok özel bir kıyafet, giyinişi sunumu bile çok farklı. En kabarık isteyen en sade gelinliği alıp gidebiliyor ya da en sade gelinliği istediğini söyleyen prenses tipi ihtişamlı bir gelinlik tercih edebiliyor. Sabit fikirli olmasınlar, kendilerine en çok yakışan gelinliği bulana kadar denesinler.

 

Kaynak: (ESH) - Ege'de Son Haber Editör:
Etiketler: Özel, Gelinlere, Özel, Tasarımlar,
Yorumlar
Haber Yazılımı sanalbasin.com üyesidir