G-925040
Haber Detayı
30 Ekim 2018 - Salı 15:14 Bu haber 11064 kez okundu
 
PAMUKKALE’DE VOSVOS RÜZGARI
Pamukkale Belediyesi’nin ilçenin tanıtımına katkı sunmak amacıyla bu yıl ilkini gerçekleştirdiği “Pamukkale Belediyesi 1.Vosvos Festivali” heyecanı, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı coşkusuyla birleşti.
- Haberi
PAMUKKALE’DE VOSVOS RÜZGARI

Pamukkale Belediyesi’nin ilçenin tanıtımına katkı sunmak amacıyla bu yıl ilkini gerçekleştirdiği “Pamukkale Belediyesi 1.Vosvos Festivali” heyecanı, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı coşkusuyla birleşti. Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, “Cumhuriyet Bayramı’na denk getirdiğimiz Vosvos Festivali, ilçemize ayrı bir renk, ayrı bir heyecan kattı. Cumhuriyet Bayramı coşkusu, festival heyecanıyla birleşince, daha da bir güzel oldu” dedi. Pamukkale ve Karahayıt’ı hem yurt içinde hem de yurt dışında tanıtmak için bir çok önemli çalışmaya imza atan Pamukkale Belediyesi, farklı bir etkinlik daha organize ederek “Pamukkale Belediyesi 1.Vosvos Festivali”ni düzenledi. 3 gün süren festival kapsamında Türkiye’nin dört bir yanından 100’den fazla vosvos derneği katıldı. Karahayıt Kent Ormanı önündeki yeşil alanda kamp kuran vosvos severler, ilk gün Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin’in de katıldığı Cumhuriyet Konvoyu gerçekleştirdiler. Son günde, finali fener alayı ile yaptılar.

“PAMUKKALE KADAR KARAHAYIT’TA ÖNEMLİ”

İlk gün, Karahayıt Kent Ormanı önündeki alanda, vosvos severlerle birlikte kahvaltı yapan Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, kahvaltının ardından festivale katılan vosvos derneklerine plaket takdim etti. Ardından, Karahayıt’dan başlayıp, Pamukkale’de Kocaçukur’da tamamlanan Cumhuriyet Konvoyu, renkli görüntülere sahne oldu. Pamukkale Belediyesi ile Denizli Vosvos Kulübü işbirliğinde düzenlenen vosvos festivalinin ilk gününde Natural Park önünde halkla vosvos severleri bir araya getiren Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin “UNECSO Dünya Kültür Mirası listesinde yer alan Pamukkale’mizin tanıtımı kadar, şifalı suyuyla termalin başkenti saydığımız Karahayıt’ın tanıtımı da çok önemli” diyerek “Pamukkale Belediyesi 1.Vosvos Festivali”nin turizm ilçesi olarak Pamukkale İlçesi’nin her yönüyle tanıtımı için önemli olduğunu söyledi. Festivalin ilk gününde Kocaçukur’da gerçekleşen etkinliğin ardından, vosvos severler trekking (doğa yürüyüşü), voleybol turnuvası, çeşitli yarışmalarla festival eğlencesine devam etti. Ardından Ozanca konseri ile ilk gün tamamlandı. Vosvos severler ikinci gün de çeşitli etkinlikler düzenleyerek, Karahayıt ve Pamukkale’yi gezdiler. Kendi aralarında çeşitli yarışmalar düzenleyerek, festival coşkusunu devam ettirdiler. Pamukkale’ye hayran kaldığını ifade eden vosvos severler, Pamukkale Belediyesi’ne, Başkan Hüseyin Gürlesin’e böyle bir festivale ev sahipliği yaptığı için teşekkür ettiler. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı coşkusunu içine alan Denizli’de ilk defa düzenlenen “Pamukkale Belediyesi 1.Vosvos Festivali” son gününde, Ziya Tıkıroğlu Tiyatrosu önünden başlayıp, Pamukkale Belediyesi’nin YSE’deki ana binasında sona eren fener alayı konvoyu ile sona erdi. Türkiye’nin dört bir yanından gelerek, 29 Ekim coşkusunu Denizli’de yaşayan vosvos severler, “Pamukkale’nin, Karahayıt’ın, Denizli’nin tanıtımı için güzel bir etkinlik olmuş. Çok güzel ağırlandık. Herşey çok güzeldi. Ayrıca vosvos kültürünü de yaşattığı için Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin’e çok teşekkür ederiz” dediler.

Kaynak: Editör:
Etiketler: PAMUKKALE’DE, VOSVOS, RÜZGARI,
Yorumlar
Haber Yazılımı sanalbasin.com üyesidir