G-925040
Haber Detayı
15 Ağustos 2017 - Salı 10:22 Bu haber 1258 kez okundu
 
Şampiyonluğu zeybek oynayarak kutladılar
Bayraklı Belediyesinin Türkiye şampiyonu halk oyunları ekibi, Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ’ı makamında ziyaret etti.
- Haberi
Şampiyonluğu zeybek oynayarak kutladılar

Türkiye Halk Oyunları Federasyonunun Artvin’de düzenlediği gençler Türkiye finalinde, önemli bir başarıya daha imza atarak geleneksel düzenlemeli dal kategorisinde Türkiye şampiyonu olan ve geçtiğimiz yılki başarısını tekrarlayan Bayraklı Belediyesi halk oyunları ekibi, kupayı Başkan Hasan Karabağ’a getirdi. Belediye binası önünde kupayla birlikte kısa gösteri yapan ekip, şampiyonluğu zeybek oynayıp, pasta keserek kutladı. Halk oyunları ekibini Artvin’de düzenlenen final müsabakalarında da yalnız bırakmayan başkan Karabağ, genç folklorcuları tek tek tebrik etti.
Genç ekibin her zaman yanlarında olduğunu ve desteklemeye devam edeceklerini belirten Başkan Karabağ, "Kadın basket takımımız birinci lige çıktı. Sualtı zıpkınla balık avlama takımımız Türkiye şampiyonu oldu. Voleybol yıldızlar İzmir üçüncüsü oldu. Bu arkadaşlarla birlikte şampiyonluk yemeği organize edeceğiz. Şunu gördüm; Ege oyunları, ege zeybeği düzenlemeli dalda gösteri açısından Karadeniz oyunları ve diğer oyunlar karşısında biraz avantajlı. Daha çok figür yapabiliyorsun. Hepinizin eline yüreğine sağlık. Bu ekibi korumak istiyoruz. Alttan da yeni arkadaşlarla çalışmak istiyoruz. Ben görevde olduğum sürece elimden gelen bütün desteği sizlere vereceğim” diye konuştu.
Başkan Karabağ ve halk oyunları ekibi daha sona şampiyonluğu pasta keserek kutladı. Genç ekip belediye binası önünde zeybek gösterisi yaptı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Şampiyonluğu, zeybek, oynayarak, kutladılar,
Yorumlar
Haber Yazılımı sanalbasin.com üyesidir