G-925040
Haber Detayı
14 Mayıs 2018 - Pazartesi 15:52 Bu haber 6546 kez okundu
 
Şeker Bizleri Zehirliyor
Abant İzzet Baysal Üniversitesi Pazarlama lisans öğrencilerinden Öykü Dolgun ve Hakan Makineci yaptıkları çalışmalar ve araştırmalar doğrultusunda şekerin insan vücudunun en önemli düşmanlarından olduğu gerçeği üstüne, bu soruna halk arasında ‘Şeker Otu’ olarak bilinen Stevia bitkisiyle yeni bir çözümün mümkün olduğunu belirttiler.
- Haberi
Şeker Bizleri Zehirliyor

Türkiyede bireylerin şeker tüketiminin normal düzeyin 3 kat üzerinde olduğuna dikkat çeken Öykü Dolgun ve Hakan Makineci; fazla şeker tüketiminin alzheimer, diyabet, koroner kalp rahatsızlıkları, yaşlanma, karaciğerde yağlanmalara sebep olduğu ve obezitenin en büyük destekçisi olduğunu belirttiler.

Şeker Bir Bağımlılık!

Şeker; vücutta mutluluk hormonu olarak bilinen ‘’Serotonin’’ Hormonunun salgılanmasını tetikliyor ve şekerin keyif verici özelliği bireylerde bağımlılık yaratabiliyor. Beyinde bağımlılık yaratan etkisi ise şeker tüketilmediğinde mutsuz olunacağı hissini vermesine neden oluyor.

Stevia (Şeker Otu) ile şekerden kurtulmak mümkün

Halk arasında ‘Şeker Otu’ olarak bilinen Stevia; içerisinde şeker, kalori ve karbonhidrat içermiyor ve yaprakları doğrudan kurutulup sofra şekeri olarak kullanılabiliyor. Yapılan araştırmalarda hiçbir yan etkisi bulunamayan Stevia, şekeri bırakmaya ve hayatı daha tatlandırmaya yardımcı bir ürün olarak umut veriyor.

Kaynak: Editör: Ayşegül Çorok
Etiketler: Şeker, Bizleri, Zehirliyor, , , , , , , , , , , , , , , , ,
Yorumlar
Haber Yazılımı sanalbasin.com üyesidir