G-925040
Haber Detayı
21 Eylül 2016 - Çarşamba 14:08 Bu haber 2499 kez okundu
 
Smyrna, Fransız Kültür'de Tartışılacak
İzmir Fransız Kültür Merkezi’nde 23-24 Eylül tarihlerinde düzenlenecek olan Antik Smyrna İzmir Kazı ve Araştırmaları 2. Uluslararası Çalıştayı’nda İzmir’in tarihi, Smyrna kazılarında ortaya çıkan sonuçlar ve İzmir kültür tarihi masaya yatırılacak.
TURİZM Haberi
Smyrna, Fransız Kültür'de Tartışılacak


İzmir Fransız Kültür Merkezi ev sahipliğinde, Dokuz Eylül Üniversitesi işbirliğiyle 23- 24 Eylül tarihlerinde düzenlenecek olan Antik Smyrna İzmir Kazı ve Araştırmaları 2. Uluslararası Çalıştayı’nda dünyanın en büyük antik agoralarından birine sahip olan Antik Smyrna Kenti masaya yatırılacak. Smyrna Antik Kenti Kazı Araştırma ve Restorasyon projesi ekibinin başında olan Dokuz Eylül Üniversitesi Arkeoloji Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç.Dr. Akın Ersoy, çalıştayı düzenleme amaçlarının İzmir tarihi, arkeoloji ve kültür tarihi alanlarında çalışan bilim insanlarını bir araya getirerek bilgi paylaşımı yapmak olduğunu, çıkan sonuçları İzmirlilerle paylaşmak istediklerini söyledi.


YURT DIŞINDAN UZMANLAR GELİYOR
İki gün sürecek çalıştaya yurt içinden ve yurt dışından katılacak uzmanlar, İzmir tarihi, İzmir’in arkeolojik mirası, Smyrna kazılarında ortaya çıkan eserler, İzmir’deki Yahudi mezarlıkları gibi konularda sunum yapacak.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Smyrna,, Fransız, Kültür'de, Tartışılacak,
Yorumlar
Haber Yazılımı sanalbasin.com üyesidir