G-925040
Haber Detayı
15 Ağustos 2017 - Salı 14:35 Bu haber 1971 kez okundu
 
Torbalı'da sünnet şöleni 6 Eylül'de
İzmir'in Torbalı ilçesinde düzenlenecek sünnet şöleninin bu yıl 6 Eylül'de gerçekleştirileceği ifade edilirken, toplu sünnet şöleninde dar gelirli ailelerin 5-11 yaş aralığındaki çocukları sünnet olacak.
- Haberi
 Torbalı'da sünnet şöleni 6 Eylül'de

Torbalı ilçesinde, belediye tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenen sünnet şöleni 6 Eylül'de gerçekleştirilecek. Şölende, dar gelirli ailelerin 5-11 yaş aralığındaki çocukları sünnet olabileceği bildirilirken, kurtuluş etkinlikleri kapsamında düzenlenecek olan sünnet şöleninde yer almak isteyen ailelerin bulundukları yerleşimdeki mahalle muhtarlarına başvuruda bulunmaları gerektiği açıklandı. Sünnet şölenine katılmak için şu ana kadar 40 aile başvuruda bulunduğu, sünnet olacak çocuklar için bu sene de eğlencelerin düzenleneceği ve çeşitli hediyelerin dağıtılacağı öğrenildi. 
Gelenekselleşen sünnet şölenlerinin aynı zamanda bir sosyal sorumluluğu yerine getirdiğine değinen Torbalı Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez, “Sünnet, dinimizin de önemli bir vecibesidir ve her erkek çocuğu için de özel bir anlam taşır. Bu yıl üçüncüsünü düzenleyecek olduğumuz sünnet şölenimiz gelenekselleşme yolunda. Çocuklarımız için yine muhteşem bir organizasyon hazırlıyoruz. İnşallah önümüzdeki yıl çok daha güzelini sunarız. Çocuklarımız bizler için çok değerli, onları mutlu görmek bizleri de mutlu ediyor" dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: , Torbalı'da, sünnet, şöleni, 6, Eylül'de,
Yorumlar
Haber Yazılımı sanalbasin.com üyesidir