G-925040
Haber Detayı
24 Şubat 2017 - Cuma 09:28 Bu haber 1561 kez okundu
 
Torbalıda çalışma hayatında milli seferberlik toplantısı
İzmir’in Torbalı ilçesinde, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘Çalışma Hayatında Milli Seferberlik’ çağrısı doğrultusunda işletmelere yeni teşvik programı anlatıldı.
GÜNDEM Haberi
Torbalıda çalışma hayatında milli seferberlik toplantısı


Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığınca başlatılan, 'Çalışma Hayatında Milli Seferberlik' programı kapsamında Torbalı'da önceki gün büyük bir toplantı gerçekleştirildi. Toplantıda, İŞ-KUR Torbalı Müdürü Mustafa Şimşek ve İzmir İŞ-KUR İstihdam Uzmanı Anıl Tamburacı, yeni istihdam teşvik paketinin ayrıntıları hakkında katılımcılara bilgi verdi. Şimşek, yeni istihdam paketi ile 2017 yılı içinde 1,5 milyon kişiye istihdam etmeyi hedeflediklerini söyledi. Torbalı Ticaret Odası Başkanı Abdulvahap Olgun da, inşaatta KDV oranının düştüğünü söyledi. Olgun, "Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanımız, çalışma hayatında istihdam seferberliği çağrısında bulunmuştu. Sıkıntılı günler geride kalacak. Herkes taşın altına elini koyarsa el birliği ile düzlüğe çıkacağız. İnşaatta KDV oranı düştü. Vergisini peşin ödeyene indirim geldi. KOSGEB destekleri başladı. 2016 yılı Aralık, 2017 Ocak ve Şubat primleri, 2017 Ekim, Kasım ve Aralık aylarına ertelendi. Yeni istihdama destek geldi. Şimdi bize de düşen fabrikaları tek tek gezip bu destekleri anlatmak olacaktır. 42 bin çalışanımız var. Yıl sonunda bu rakamı daha yukarıya çekmemiz gerekiyor" dedi.
09 Şubat 2017 tarih ve 29974 sayılı Resmi Gazetenin 3. maddesindeki özel sektöre verilecek teşviklerin düzenlendiği 687 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin (KHK) yürürlüğe girmesi ile çalışma hayatında milli istihdam seferberliği adı altında işverenleri ve iş arayanları yakından ilgilendiren bir düzenleme getirilmiş oldu. TOBB Ekonomi Şurasında, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından startı verilen bu düzenleme ile devlet, istihdamı gerçekleştiren kuruluşa önemli destek sağlayacağı kaydedildi. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Torbalıda, çalışma, hayatında, milli, seferberlik, toplantısı,
Yorumlar
Haber Yazılımı sanalbasin.com üyesidir