G-925040
Haber Detayı
07 Aralık 2016 - Çarşamba 14:55 Bu haber 1409 kez okundu
 
TOZLU; AYRILIKÇI CHP
AK Parti İzmir Dış İlişkilerden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Mehmet Tozlu, CHP’nin izlediği politikaların ülkede ayrılıkçı bir yöne doğru gittiğini öne sürdü.
SİYASET Haberi
TOZLU; AYRILIKÇI CHP

 

CHP’nin neden ayrılıkçı olduğunu şu sözlerle açıklayan AK Parti İzmir Dış İlişkilerden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Mehmet Tozlu, “Yapılan bütün açıklamalar ve konuşmalar aslında bizleri bu kanaate itmiştir. Bu durumu özetlemek için şöyle biraz geriye gidip hafızalarımızdaki unutulmuş bilgileri tazeleyelim.1991-1992 yıllarında o zaman ki adı SHP olan şimdiki CHP'nin emniyet istihbarat raporlarında bu FETÖ belasını açıkça söylemesine rağmen destek verdiğini ve hiç bir koşulda bir işlem yapılmadığını bu raporlar sonucunda anlıyoruz. Raporda polis okullarının ele geçirildiği açıkça yazıyor. Hatta bu konunun daha ileri ki dönemler de artık devlet içerisindeki kadrolaşmanın da önüne geçilemeyeceği belirtiliyor. 1999 yılında bir raporda daha yazılıyor bu rapor o kadar açık ki bu güne dair her şeyi yazıyor, ilave edilecek hiçbir açık kapı da bırakmıyor” dedi.

 

RAPORDA SIZLAMARDA VARDI

Raporda askeri ve emniyet içindeki yapılanmayı, devlet kadrolarındaki sızmaların hepsini yazdığını vurgulayan Tozlu, “Bu yapının en son noktada anlattığı çok önemli bir ifade var raporu hazırlayan istihbarat daire başkanının diyor ki bu yapının isyana hazırlandığı tıpkı tarihte ki Babai, Şeh sayit isyanı gibi fakat onlardan daha sinsi bir yapı olduğu yazılıyor. Peki bu dönemde iktidar da kim var evet hepimizin bildiği gibi Ecevit var ve sol franksiyonu siyasi zeminde o temsil ediliyor. Buradan şu tezide çürütmek lazım; Bu yapıyı AK Parti güçlendirdi demek handikabını bırakıp bu yapıyı o dönemde bunları güçlendirenlerin kim olduğuna dikkat etmek lazım. AK Parti FETÖ ile mücadele eden tek parti hatırlayalım askeri vesayeti isteyen CHP'ye karşı askerlerin darbe tehditline karşı yargının kapatma ve baskı tehditline karşı, MİT tırları ve mit müsteşarına yapılan operasyonlara karşı;17-25 Aralık emniyet ve yargı yasasına karşı direnen yıkılmayan tek güç AK Parti artık 15 Temmuz'daki işgal girişimini yüce Türk Milletinin üstün öngörüsü ,cesaretiyle ve AK Parti Kurucusu Cumhurbaşkanımız Recep Tayip Erdoğan engellenmiştir” dedi.

 

CHP VE YENİ KAPI RUHU

 Tozlu, “Yapılanları konuştuk; şimdi CHP'nin yaptıklarını konuşalım. Bütün yukarıdaki operasyonları desteklemek, yapıya karşı çıkarılan bütün yasaları Anayasa Mahkemesine götürerek adeta bu hain yapının yardakçısı olmuş, bu ülke menfaatine uygun hiçbir harekette sergilememiştir.15 Temmuz işgal girişiminden sonra ''Yeni Kapı ruhu'' içinde gösterdiği tutum Amerika Birleşik Devletleri Büyük elçisi ziyaretinden sonra değişen tavır ve Artvin’deki suikast girişimi ile gelinen noktada tekrar ihanet çizgisine gelmiştir. Bunu söylememin başka nedenleri var, bakınız CHP genel başkan yardımcısı Sezgin Tanrıkulu yıllardır PKK'yı savunur. Enteresandır ki bu genel başkan yardımcısı bütün HDP olaylarında CHP adına konuşan tek kişidir. Kendisini CHP milletvekili bir hanım efendi CİA ajanı olmakla bile itham etmiştir. PKK sempatizanı bir genel başkan yardımcısı aynı zaman da bu FETÖ ile iş yapan bir CHP yönetimi vardır” dedi.

“İŞBİRLİĞİ YAPAN AYRILIKÇIDIR”

Tozlu, “Bu gerçektir ve tarih asla yalan söylemez. ‘Beraber iyi salladık'' diyerek bu ülkenin toprak bütünlüğünü bozmaya çalışanlarla ''iş birliği’ ‘yapan bu zihniyet AYRILIKÇI'dır. İzmir Milletvekili Ali Yiğit denen zat ise daha da ileri gitmiş ve AB için İzmir 'in ayrılmasını bile önermiştir. Vatansever CHP 'li kardeşlerimize bu konuda çok iş düşmektedir. Polisimizi, askerimizi, Kaymakamlarımızı haince şehit eden bu bölücü örgütün siyasi uzantısı yerel yöneticileri görevden alınıp, kayyum atandığında itiraz eden yine ''kayyum ile kardeş'' değiliz diyen CHP 'li belediye başkanı olmuştur. Bütün bu detaylar altında hala şunu diyebilir miyiz; CHP genel başkanı ve parti yöneticileri PKK ve FETÖ ile bağlantısı yoktur. Diyemeyeceğimize göre bu CHP bu vatan için AYRILIKÇIDIR” dedi. 

Kaynak: (ESH) - Ege'de Son Haber Editör:
Etiketler: TOZLU;, AYRILIKÇI, CHP,
Yorumlar
Haber Yazılımı sanalbasin.com üyesidir