G-925040
Haber Detayı
27 Mart 2017 - Pazartesi 16:41 Bu haber 1289 kez okundu
 
Türkiye'nin Konuştuğu Muhammet Emin Bebekten Acı Haber
Beklenen nakil gerçekleşti ama minik bedeni hastalığı kaldırmadı.
- Haberi
Türkiye'nin Konuştuğu Muhammet Emin Bebekten Acı Haber

 İzmir'de, doğumundan bir gün sonra bağırsağının düğümlenmesi sonucu yapılan cerrahi müdahale ile ince bağırsağının tamamına yakınını kaybeden ve aylardır organ nakli bekleyen 2 yaşındaki Muhammet Emin Yıldırım, nakilin gerçekleşmesine rağmen hayatını kaybetti. 
İzmir Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesinde yatan 2 yaşındaki Muhammet Emin Yıldırım'ın çilesi doğduktan sonra başladı. Doğumundan bir gün sonra bağırsağı düğümlenen Muhammet Emin bebek, yapılan cerrahi müdahale ile ince bağırsağının tamamına yakınını kaybetti. Hayatta kalmak için tek şansı organ nakli olan minik Muhammet, aylarca hastanede kaldı. Damar yoluyla beslenen Muhammet Emin bebek, bir süre sonra da beslenmesi nedeniyle karaciğerini kaybetme tehlikesi yaşadı. Ailesi ise bu süre zarfında hiçbir zaman çocuklarından umudu kesmedi.

Haberler sonrasında organ bulundu
İhlas Haber Ajansının (İHA) da gündeme getirdiği haber sonrası, tüm Türkiye Muhammet Emin Yıldırım'a yardım eli uzatmak için seferber oldu. Her şeyden habersiz olan ve yürekleri burkan minik Muhammet Emin'e bir müddet sonra da organ bulundu ve hızlıca nakil yapıldı. Aile yine hastaneye gelip gitmeye devam ederek, tedavilerini aksatmadı ancak organ nakli beklenen sonucu vermedi. Muhammet Emin bebek, nakil olduktan sonrada sıkıntılar yaşamaya devam etti. Büyük umutlarla nakil yapılan minik Muhammet, yapılan müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti. Muhammet bebeğin ölümü ise herkesi üzdü.

Son görüntüleri kaldı
Muhammet Emin Yıldırım'dan geriye ise 14 Aralık 2015 tarihinde çekilen görüntüler kaldı. Yardımseverlere çağrıda bulunan Muhammet bebeğin annesi ise "9 aydır hastanelerdeyiz. İki çocuğum daha var. İnşallah oğlum organlarına kavuşur. Allah rızası için hayırsever insanlardan yardım istiyoruz. Oğlumun yanından bir dakika olsun ayrılmıyorum. Anne olarak tek isteğim oğlumun iyileşip kardeşlerinin yanında olmasıdır" demişti.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Türkiye'nin, Konuştuğu, Muhammet, Emin, Bebekten, Acı, Haber,
Yorumlar
Haber Yazılımı sanalbasin.com üyesidir