G-925040
Haber Detayı
22 Eylül 2016 - Perşembe 15:03 Bu haber 1400 kez okundu
 
Türkmenköy Projelerinde İlk Kazma Vuruldu
Torbalı Belediyesi’nce Türkmenköyde yapılacak olan Köy Konağı ve Sosyal Tesisler için ilk kazma vuruldu.
DİĞER Haberi
Türkmenköy Projelerinde İlk Kazma Vuruldu


Torbalı Belediyesi tarafından Ayrancılar Türkmenköy’de yapılacak olan köy konağı için çalışmalara dün itibariyle başlandı. Türkmenköy’e giden Fen İşleri’ne bağlı ekipler temel kazma çalışmalarına başladı.
Türkmenköy Konağı, 267 metrekaresi zemin kat, 241 metrekaresi de birinci kat olmak üzere toplam 518 metrekarelik bir alandan oluşacak. 6 ay içinde tamamlanması öngörülen bina yaklaşık bin 500 kişinin yaşadığı Türkmenköy’de önemli biri eksikliği giderecek. Köy Konağı’nda; muhtarlık binası, kıraathane, berber, etüt merkezi gibi çok amaçlı sosyal tesisler yer alacak. Yapılacak düğünler için gelin damat odası, kapalı düğün salonu bulunacak. Köy konağının hizmet alanı ise yazlık düğün salonu olarak dizayn edilecek. Bahçede çocuk oyun bahçesi ve kısa bir yürüyüş parkuru da bulunacak.

“Torbalı’nın Her Noktası Bizim İçin Değerli”
Torbalı Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez, 6 ay içinde tamamlanacak olan Köy Konağı’nın Türkmenköy’de ciddi bir eksikliği gidereceğini ifade ederek, “Göreve geldiğimiz günden beri Torbalı’nın her mahallesinde buna benzer çalışmaların startını vermiş bulunuyoruz. Belediye hizmetlerini Türkmenköy gibi ilçemizin ücra noktalarına kadar yayıyoruz. Torbalı’nın her noktası bizim için aynı değeri taşıyor” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Türkmenköy, Projelerinde, İlk, Kazma, Vuruldu,
Yorumlar
Haber Yazılımı sanalbasin.com üyesidir