G-925040
Haber Detayı
17 Ekim 2018 - Çarşamba 14:43 Bu haber 1675 kez okundu
 
Yayla turizminin merkezi Denizli Teleferik ve Bağbaşı Yaylası
Denizlililerin sosyal yaşantılarını daha da zenginleştirip, doğa ile iç içe ortamlarda vakit geçirmelerini sağlamak amacı ile Denizli Büyükşehir Belediyesinin 17 Ekim 2015'te hizmete aldığı Denizli Teleferik ve Bağbaşı Yaylası, 3 yılda 2 milyon ziyaretçi sayısına ulaştı.
- Haberi
Yayla turizminin merkezi Denizli Teleferik ve Bağbaşı Yaylası

3 yılda 2 milyon ziyaretçi Yayla turizminin merkezi Denizli Teleferik ve Bağbaşı Yaylası Denizlililerin sosyal yaşantılarını daha da zenginleştirip, doğa ile iç içe ortamlarda vakit geçirmelerini sağlamak amacı ile Denizli Büyükşehir Belediyesinin 17 Ekim 2015'te hizmete aldığı Denizli Teleferik ve Bağbaşı Yaylası, 3 yılda 2 milyon ziyaretçi sayısına ulaştı. Denizli Büyükşehir Belediyesinin kentin uzun süredir hayalini kurduğu Ege'nin en uzun teleferiğine sahip Türkiye'de ise eşi benzeri olmayan Denizli Teleferik ve Bağbaşı Yaylası, 3 yılda 2 milyon ziyaretçi sayısına ulaştı.

17 Ekim 2015'te hizmete giren Denizli Teleferik ve Bağbaşı Yaylası'nın 2 milyonuncu ziyaretçisini Denizli Büyükşehir Belediyesi BELTAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Teke, karşıladı. Erol-Gülistan Eski çifti ve yeğenleri Ali Kuzu'yu karşılayarak tam 3 yıl önce hizmete alınan tesisin 2 milyonuncu ziyaretçisi olduklarını ifade eden BELTAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Teke, Erol Eski'yi tebrik ederek kendisi ve ailesine çeşitli ikramlarda bulunacaklarını kaydetti. Eski çiftine Bağbaşı Yaylası'na kadar eşlik eden Teke, tesisin muhteşem manzarası ve insanları kendine hayran bırakan yapısıyla yurt içinden ve yurt dışından ziyaretçi almaya devam ettiğini söyledi.

Dört mevsim cazibe merkezi

Denizli Büyükşehir Belediyesinin en büyük turizm projelerinden olan Denizli Teleferik ve Bağbaşı Yaylası hakkında bilgi veren Denizli Büyükşehir Belediyesi BELTAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Teke, 3 yılda 2 milyon ziyaretçi sayısına ulaştıklarını belirterek, "Denizli Büyükşehir Belediye Başkanımız Osman Zolan tarafından Denizlimize kazandırılan, Denizli Teleferik ve Bağbaşı Yaylası şehrin hemen yanı başında, dört mevsim cazibe merkezi haline geldi. Yazın sıcaktan bunalan, kışın ise kar görmek isteyen vatandaşlarımız buraya akın ediyor. Denizli’nin yanı sıra şehir dışından ve yurtdışından gelen bütün misafirlerimiz burayı çok beğenerek, rağbet göstermeye devam ediyor. Konaklama imkanları, sosyal alanlar, oyun ve eğlence mekanlarıyla vatandaşlarımıza hizmet etmek için gece gündüz çalışıyoruz” diye konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Yayla, turizminin, merkezi, Denizli, Teleferik, ve, Bağbaşı, Yaylası,
Yorumlar
Haber Yazılımı sanalbasin.com üyesidir