G-925040
Haber Detayı
25 Mart 2017 - Cumartesi 13:08 Bu haber 1117 kez okundu
 
Yenilenen İhsan Alyanak Parkına Anlamlı Açılış
İzmir'in eski başkanlarından olan ve hayatını kaybeden İhsan Alyanak’ın adını taşıyan Kılıçreis Mahallesindeki İhsan Alyanak Parkı, yürütülen bakım ve yenileme çalışmalarıyla güzel bir görünüme kavuştu.
- Haberi
Yenilenen İhsan Alyanak Parkına Anlamlı Açılış

İzmir'deki eski başkanlardan İhsan Alyanak’ın adını taşıyan Kılıçreis Mahallesindeki İhsan Alyanak Parkı için bir süredir çalışmalar yapan Konak Belediyesi, parkı baştan sona değiştirdi. Yapılan düzenlemelerle park, göz kamaştırıcı bir görünüme kavuştu. Park, aynı zamanda İhsan Alyanak’ın da anıldığı bir törenle hizmete açıldı. Ev sahipliğini Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş’ın yaptığı törene CHP İzmir Milletvekili Tacettin Bayır, İhsan Alyanak’ın ailesi, belediye meclis üyeleri, muhtarlar ve çeşitli sivil toplum kuruluşundan temsilcilerin de aralarında bulunduğu çok sayıda kişi katıldı.
Mahalle sakinlerinin de yoğun ilgisiyle bir halk buluşmasına dönüşen törenin açılış konuşmasını İzmir’i Sevenler Platformu Başkanı Sancar Maruflu yaptı. İhsan Alyanak’ın adının yaşatıldığı parkı yepyeni bir görünüme kavuşturan Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş’a teşekkür eden Maruflu, “Biz onu ‘Halkçı Alyanak’ diye karşılardık. Bütün bu çevredeki mahalleleri geliştiren ve isim babalığı yapan odur. Yemedi, yedirmedi, çalmadı, çaldırmadı. Alyanak, yoktan bir İzmir var etti. Bugün burada onun adına yapılan bu eser de her şeyin en güzeli" dedi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Yenilenen, İhsan, Alyanak, Parkına, Anlamlı, Açılış,
Yorumlar
Haber Yazılımı sanalbasin.com üyesidir