G-925040
Haber Detayı
30 Mart 2017 - Perşembe 16:06 Bu haber 951 kez okundu
 
Yeşilbağlar Yeni Bir Parka Daha Kavuştu
Buca Belediyesi, Yeşilbağlar Mahallesine yepyeni bir park daha kazandırarak, mahalle sakinlerinin yüzünü güldürdü. Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina, “Parkımız Yeşilbağlar Mahallemiz için önemli bir yaşam alanı olacak. Kütüphanesi, oyun ve spor alanları ile umuyorum mahallemizin cazibe merkezi haline gelecek” dedi. Piriştina, 2017 yılı içerisinde Buca’ya 6 yeni park daha kazandırılacağını müjdeledi.
- Haberi
Yeşilbağlar Yeni Bir Parka Daha Kavuştu

Buca Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan 1200 metrekare alana sahip Yeşilbağlar Parkı hizmete açıldı. Yeşilbağlar Mahallesi sakinlerinin coşkulu katılımı ile gerçekleşen açılış töreninde kurdeleyi Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina, hemşehrileriyle birlikte kesti. Çocuk oyun alanı, spor alanı, oturma bankları ve yeşil alanıyla bölgenin çehresine yeni bir güzellik katan parkın açılışına özellikle çocuklar büyük ilgi gösterdi.

6 yeni park müjdesi
Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina, törende yaptığı konuşmada son 3 yılda Buca’ya 11 yeni park kazandırıldığını, 44 mevcut parkın yenilendiğini ve 2017 yılı içerisinde 6 yeni park daha yapılacağını söyledi. Buca gibi nüfusun hızlı arttığı göçle büyüyen kentlerde parkların büyük öneme sahip olduğunu dile getiren Piriştina, “40-50 yılın ürünü beton yığınlarının arasında yaratmaya çalıştığımız,bu kentin yorgunluğunu atabileceğimiz bu yaşam alanları, hem çocuklarımız hem sizler için büyük öneme sahip. Bir nefes alma, eğlenme, dinlenme alanı yaratıyor. Hem mevcut parklarımıza iyi bakmak, onları yeniden şekillendirmek hem de güzel kentimize yenilerini kazandırmak çok önemli. Bu parkımız da mahallemiz için önemli bir yaşam alanı olacak. Kütüphanesi, oyun ve spor alanları ile umuyorum mahallemizin cazibe merkezi haline gelecek” diye konuştu.

Temel atma törenine davet
Piriştina, konuşmasının sonunda Bucalılara bir müjde daha verdi. Piriştina, “Haftaya 8 Nisan’da çok önemli bir temel atacağız. Sizleri 8 Nisan’da Buca Pazaryeri’nin oraya bekliyoruz. 8 Nisan’da atacağımız temel ile artık Buca’da hem 10 bin metrekare kapalı bir pazaryeri hem üzerinde bir yaşam alanı kazandıracağız. Buca çarşımızın içinde STK’ların ofisleri, açık hava sineması, bin kişilik bir amfi tiyatro, kafeteryalar bulunacak. Hemen ardından da bu kapalı pazaryerinin ortasında bin kişilik bir konferans, sergi ve seminer salonlarının yer aldığı bir kültür merkezinin temelini atacağız. 8 Nisan’da bence Buca’da tüm İzmir’e örnek olacak bir yatırımın temelini atacağız. Sizler de bizimle birlikte bu heyecanımızı paylaşırsanız çok mutlu oluruz.”

Muhtardan Piriştina’ya teşekkür
Yeşilbağlar Mahallesi Muhtarı İlhami Çetin de törende yaptığı konuşmada, “Sayın Levent Piriştina’nın Buca’nın her köşesinde adil eşit dağılımlı hizmetlerinden dolayı kendisine teşekkür ederiz. Ben muhtar olarak 3 yıllık Piriştinalı dönemde Buca Belediye Başkanımız Levent Piriştina’nın Buca Belediyesi’nin zenginliğini ve yönetimini Buca halkına her santimetre karesinde hizmeti eşit ve adil dağıttığını gördüm. Bölgemiz ve mahallem bugüne kadar kamu kaynaklarından az yararlanmış bir mahalle ve bölge olmasına rağmen Buca Belediyesi’nin imkan ve olanaklarıyla gerek biz muhtarların gerekse de bu bölge halkının her anlamda yanımızda olduğuna her zaman şahit oldum. Buca’da yaptığı ve yapmayı planladığı prestij projeleriyle bölgemize ve mahalleme hizmeti eşit ve adil dağıtımı ile Buca Belediye Başkanım Levent Piriştina’ya mahallemiz adına teşekkür ederim. Umarım Buca’da başlayan hizmet anlayışı tüm Türkiye’ye örnek olur" ifadelerini kullandı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Yeşilbağlar, Yeni, Bir, Parka, Daha, Kavuştu,
Yorumlar
Haber Yazılımı sanalbasin.com üyesidir