G-925040
Haber Detayı
23 Mart 2017 - Perşembe 09:19 Bu haber 1280 kez okundu
 
"Yok birbirimizden farkımız"
Anadolu Down Sendromu Derneği üyeleri ve Rasim Önel Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Halkla İlişkiler alanı öğrencileri yıl boyunca beraber yaptıkları dans, tiyatro, ritm çalışmalarını 21 Mart Dünya Down Sendromu Günü’nde sundu.
- Haberi

Narlıdere Atatürk Kültür Merkezi’ndeki geceye İzmir İl Milli Eğitim Şube Müdürü Mesut Tamer, Narlıdere İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Koçak, CHP İzmir milletvekili Tacettin Bayır’ın yanı sıra sivil toplum kuruluşları temsilcileri ile Down sendromlu bireyler ve aileleri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Anadolu Down Sendromu Derneği Başkanı Mustafa Erdek yaptığı konuşmada toplumda yeterliliklerin engel tanımadığını ve engellerin eğitimle aşılabileceğini göstermeye çalıştıklarını vurguladı. Erdek, engelli ailelerde farkındalık oluşturmayı ve gençlerin engellilere bakış açısını değiştirmeyi hedeflediklerini söyledi. Programda Vals ve Bachata danslarının yanı sıra ritm ve semazen gösterileriyle izleyicileri büyüleyen Down sendromlu öğrenciler, “Çanakkale Şehitleri” tiyatrosu ile de uzun süre alkış aldı. Plaket töreninin ardından Down sendromlu bireyler yararına gerçekleştirilen kermesle program sona erdi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: "Yok, birbirimizden, farkımız",
Yorumlar
Haber Yazılımı sanalbasin.com üyesidir