G-925040
Yazı Detayı
05 Şubat 2017 - Pazar 22:32 Bu yazı 1161 kez okundu
 
Kocaoğlu’ndan çirkin hareket
Ahmet KARAKUŞ
egeveizmir@gmail.com
 
 

 

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun katılımı ile gerçekleşen park açılışında Kahraman Polis Fethi Sekin’in adı yaşadığı Bayraklı’daki 2 caddeye ve yeni yapılan parka verildi. Parkın açılışında Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ’ın protokolde ve kurdele kesme töreninde yer verilmemesi dikkat çekti.

 

KOCAOĞLU NEDEN KORKUYOR?

CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun katıldığı açılışta gözler Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ’ı aradı. Sevenleri genel başkanın konuşması sırasında sloganlarla Başkan Karabağ’ı dile getirse de hem protokole hemde kurdele kesim törenine davet edilmedi. Organizasyonu yapan Büyükşehir belediyesi görevlilerinin Başkan Karabağ’a bu tavrı büyük tepki topladı. Peki neden böyle bir tavır alındı?

Kocaoğlu, İzmir’in 29 ilçesine gösterdiği ilgiyi ve hizmeti Bayraklı’ya çok görüyor. Çünkü en büyük rakibi olarak gördüğü Başkan Hasan Karabağ’ı zor duruma sokmak, yatırımları engelleyerek vatandaşla sürekli karşı karşıya getirmek, CHP İzmir siyasetine tek başına yön vermek, büyükşehir belediyesinden Bayraklı’ya düşen yatırımları istediği yönde kullanmak vb. nedenlerle Bayraklı’ya gelmediği gibi söz verdiği vaatlerine yerine getirmediği gibi şimdide Başkan Karabağ’ı protokolde de istemiyor. Vatandaşlar Kocaoğlu’nun bu çirkin hareketi ile “Hasan Karabağ’dan ne kadar korktuğunu gösteriyor” yorumlarına neden oldu.

 

KENDİNİ REZİL ETTİ

Bayraklı’nın başarılı ve kurucu belediye başkanı Hasan Karabağ ilçesinde partisinin genel başkanında katıldığı park açılışında yer verilmemesi siyasi çevrelerce büyük tepki gördü. Kocaoğlu, küçük hesaplarla Başkan Karabağ’ı rezil etme girişimi kendisini rezil etmesi ile son buldu. Genel başkan ve partililer duruma tepki gösterirken Kocaoğlu’nun bundan sonra Bayraklı halkından nasıl özür dileyeceği merak konusu oldu.

 

2019’da tekrar adaylık gözleyen Kocaoğlu, Başkan Karabağ’ın özellikle 2 bölgede büyük bir seven kitlesinin olduğu ve büyükşehir belediye başkanlığına aday olması halinde büyük bir farkla seçimi kazanacağı konuşulurken Kocaoğlu’nun bu hareketi büyük tepki çekti.

 

 

 

 
Etiketler: Kocaoğlu’ndan, çirkin, hareket,
Yorumlar
Haber Yazılımı sanalbasin.com üyesidir