G-925040
Haber Detayı
26 Ekim 2016 - Çarşamba 11:43 Bu haber 3328 kez okundu
 
Doğa aşığı karikatüristler ödüllerine kavuştu
İzmir Kuş Cennetini Koruma ve Geliştirme Birliğinin bu yıl 7’ncisini düzenlediği ‘Ulusal Karikatür Yarışmasında dereceye girenler, Foça ilçesinde düzenlenen törenle ödüllerini aldı.
KÜLTÜR Haberi
Doğa aşığı karikatüristler ödüllerine kavuştu


İzmir Kuş Cennetini Koruma ve Geliştirme Birliğinin gerçekleştirdiği ve yoğun ilgi gören Ulusal Karikatür Yarışmasının ödül töreni bu yıl Foça ilçesinde yapıldı. Bu yıl 7’ncisini düzenlenen yarışmada dereceye girenler, ödüllerini aldı. Yarışmaya katılan 152 kişi ve 206 eser arasından birincilik ödülü Faruk Soyarat'ın oldu. Yarışmada ikincilik Fırat Saraç, üçüncülük Hasan Ceylan, olurken, birinci mansiyon ödülü Beste Derebek, ikinci Mansiyon Ödülü Ceyhun Çubukçu, üçüncü mansiyon ödülü Kağan Kuzu ve Fahri Tozcuer aldı. 


İzmir Büyükşehir Belediyesi ve İzmir Kuş Cenneti Birliğinin çevre ve doğayı koruma adına değerli çalışmalar gerçekleştirdiğinin altını çizen Foça Belediye Başkanı Gökhan Demirağ, "Başkanımız Sayın Aziz Kocaoğlu'na teşekkürlerimi ve şükranlarımı sunmak istiyorum. İzmir Kuş Cennetini Koruma ve Geliştirme Birliğine önemli bir bütçe ayırıyor. Benim de üyesi olduğum İzmir Kuş Cennetini Koruma ve Geliştirme Birliği olarak, gelecek nesiller için faydalı ve güzel çalışmalar yaptığımız için gurur duyuyoruz. Bir örnek; özellikle, Flamingolar için yapılan Doğal Ada, Kuş Cennetinin önemli bir noktaya gelmesini sağladı. Birliğimizde, aktif ve enerjik bir yapının olduğunu belirtmek isterim" dedi. 


Konuşmaların ardından derece girenlerin karikatürlerinin yer aldığı serginin açılışı da yapıldı. Foça Belediyesi Reha Midilli Kültür Merkezinde düzenlenen etkinliğe, Foça Kaymakamı Niyazi Ulugölge, Foça Belediye Başkanı Gökhan Demirağ, İzmir Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanı Yıldız Devran, Ege Belediyeler Birliği Genel Sekreteri Yusuf Ali Karaman, Ege Üniversitesi Fen Fakültesi Tabiat Tarihi Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdür Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Sıkı, İzmir Kuş Cennetini Koruma ve Geliştirme Birliği Müdürü Dr. Tamer Seyis, eski Seyrek Belediye Başkanı ve eski İzmir Kuş Cennetini Koruma ve Geliştirme Birliği Başkanı Nurgül Uçar, İzmir Kuş Cennetini Koruma ve Geliştirme Birliğinden Okyay Bulut, Foça Belediyesi meclis üyeleri, protokol üyeleri, jüri üyeleri, sanatçılar, sanatseverler ve Foçalılar katıldı.

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör:
Etiketler: Doğa, aşığı, karikatüristler, ödüllerine, kavuştu,
Yorumlar
Haber Yazılımı sanalbasin.com üyesidir