G-925040
Haber Detayı
04 Ekim 2016 - Salı 13:28 Bu haber 2602 kez okundu
 
Salihlili Çocuklar Masal Tadında Bir Gün Geçirdi
Manisa Büyükşehir Belediyesi, Salihli Çocuk Kültür ve Sanat Merkezi’nde öğrenim gören minikler için masal okuma etkinliği düzenledi. ‘Kırmızı Başlıklı Kız’ masalını öğretmenlerinden dinleyen minikler, daha sonra masalın canlandırmasını da yaparak, masal tadında bir gün yaşadı.
KÜLTÜR Haberi
Salihlili Çocuklar Masal Tadında Bir Gün Geçirdi


Manisa Büyükşehir Belediyesi, 17 ilçede sürdürdüğü etkinliklerle çocukları sevindiriyor. Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı’nın yürüttüğü çalışmalar kapsamında Salihli ilçesinde Çocuk Kültür Sanat ve Eğitim Merkezi’nde ayda bir kez düzenlenen kitap okuma etkinliği yapıldı. Kitap okuma alışkanlığı kazandırmak amacıyla yapılan etkinlikte, keyifli saatler geçiren çocuklara, Rehber Öğretmen Özgür Yokuş eşliğinde ‘Kırmızı Başlıklı Kız’ masalı okundu. Çocukların ilgiyle dinlediği masal sonunda etkinliğe katılan öğrenciler tarafından ‘Kırmızı Başlıklı Kız’ hikayesi canlandırıldı.

Ayda bir kez farklı hikaye ve masallarla devam edecek olan etkinlik sonunda öğrencilere çeşitli hediyeler dağıtıldı. Okuma etkinliğinden duydukları mutluluk gözlerine yansıyan öğrenciler, düzenlenen etkinlik nedeniyle Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’e teşekkürlerini iletti.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Salihlili, Çocuklar, Masal, Tadında, Bir, Gün, Geçirdi,
Yorumlar
Haber Yazılımı sanalbasin.com üyesidir